Վաղն էլ ասելու են՝ Արցախը հանձնեցինք Ադրբեջանին, բայց Արցախին ուղղվող գումարով հիմա Հայաստանում «աննախադեպ» ասֆալտ ենք անում. Աբրահամյան
21/04/2022 10:39
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է.
«Իշխանությունն ու «հարակից նվագախումբը» վերջին շրջանում անընդհատ խոսում են արցախցիներին ուղղվող սոցիալական «աննախադեպ» հոսքերի մասին, փորձելով ցույց տալ, թե, տեսեք, մենք չենք հրաժարվել Արցախից։
Այսինքն՝ պատերազմը, դրանում իրենց պարտությունը, որն Արցախում և Հայաստանում աննախադեպ ծանր սոցիալական վիճակի է հանգեցրել և որի մեղմանը գումար է ուղղվել փորձում են ժողովրդին որպես «լավություն ծախել»։
Պետությունը չձախողեիք այսքան սոցիալական խնդիր չէր առաջանա, իսկ եղած գումարներն անվտանգությանն ու զարգացմանը կուղղվեր։
Երկրորդ, խորհրդարանի ամբիոնից հայտարարում եք, թե Արցախը ապագա ունի Ադրբեջանի կազմում, օրը ցերեկով Արցախի՝ այս պահին հայկական վերահսկողության տակ գտնվող հատվածը, առևտրի հանում, հետո էլ թե՝ «աննախադեպ» սոցիալական ծախսեր ենք արել։
Վաղն էլ ասելու են, դե գիտե՞ք, Արցախը հանձնեցինք Ադրբեջանին, բայց դե Արցախին ուղղվող գումարով հիմա Հայաստանում «աննախադեպ» ասֆալտ ենք անում կամ թոշակ ենք բարձրացնում»:

Тигран Абрамян: Если бы вы не довели до краха государство – не возникло бы столько социальных проблем
21/04/2022 11:46
«Власти и "смежный оркестр" в последний период постоянно говорят о направляемых арцахцам "беспрецедентных" социальных потоках, пытаясь продемонстрировать, мол, смотрите, мы не отказались от Арцаха.
То есть, войну, свое поражение в ней, которые привели к беспрецедентно тяжелой социальной ситуации в Арцахе и Армении и на смягчение последствий которых были направлены средства, власти пытаются "продать" народу как "услугу".
Если бы вы не довели до краха государство – не возникло бы столько социальных проблем, а имеющиеся средства были бы направлены на безопасность и развитие.
Во-вторых, вы заявляете с трибуны парламента, что у Арцаха есть будущее в составе Азербайджана, средь бела дня выставляете на торги часть Арцаха, находящуюся на данный момент под армянским контролем, а потом говорите о каких-то "беспрецедентных" социальных расходах.
Завтра эти власти скажут: знаете, мы сдали Арцах Азербайджану, но зато на выделяемые раньше Арцаху средства сейчас прокладываем в Армении "беспрецедентный" асфальт или повышаем пенсии».