Վաղը բոլորիդ հրավիրում եմ Ազատության հրապարակ, որպեսզի միասին մասնակցենք ջահերով երթին, այն այս անգամ տարբերվելու է.Արթուր Վանեցյան
Մեր պայքարի երկրորդ փուլը մեկնարկելու է ապրիլի 25-ին, բոլորս միասին դուրս ենք գալու փողոց և մեր քաղաքացիական անհնազանդության անդադար ակցիաներով իրագործելու ենք այն, ինչը բերելու է այս իշխանություններին մի վիճակի, որ ստիպված լինեն նահանջել ու թողնել ազգակործան գործը, Ազատության հրապարակում ուղիղ եթերով դիմելով քաղաքացիներին, հայտարարեց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
Նա անդրադարձավ Իշխան Սաղաթելյանի ուղերձին, ասելով, թե ողջունում է այն։
«Հուսով եմ, որ մենք միասին կարողանալու ենք դժգոհության հզոր ալիք բարձրացնել և հասնել մեր վերջնական նպատակին»։
Արթուր Վանեցյանը քաղաքացիներին կոչ արեց ապրիլի 23-ին, ժամը 18։00-ին միանալ իրեն Ազատության հրապարակում։
«Բոլորիդ ժամը 18-ին սպասում են Ազատության հրապարակում, միասին կգնանք դեպի Հանրապետության հրապարակ՝ մասնակցելու ջահերով երթին։ Այս անգամ ջահերով երթը տարբերվելու է իր էությամբ։ Բացի հարգանք տուրք մատուցելու խորհրդից, ջահերը երթով ցույց ենք տալու մեր միասնությունը և ասելու ենք, որ մենք տեր ենք մեր հայրեձնիքին, մեր պետությանը և ժողովրդին» , - ասաց Արթուր Վանեցյանը։

Приглашаю всех на площадь Свободы, чтобы вместе участвовать в факельном шествии – Артур Ванецян
Второй этап нашей борьбы стартует 25 апреля, все вместе выйдем на улицу и постоянными акциями гражданского неповиновения создадим ситуацию, когда власти вынуждены отступить и оставить пагубное для нации дело, заявил сегодня председатель партии «Родина» Артур Ванецян, обратившись к гражданам в прямом эфире на своей странице в Facebook.
Он коснулся призыва Ишхана Сагателяна, отметив, что приветствует его.
«Надеюсь, что вместе мы сможем поднять мощную волну недовольства и достичь окончательной цели», - сказал Ванецян.
Артур Ванецян призвал граждан 23 апреля в 18:00 присоединиться к нему на площади Свободы.
«Я жду всех в 18:00 на площади Свободы, вместе пойдем на площадь Республики, чтобы участвовать в факельном шествии. В этот раз факельное шествие будет отличаться по своей сущности. Помимо воздания дани уважения жертвам Геноцида, этим факельным шествием мы продемонстрируем наше единство и скажем что мы – хозяева этой страны, нашего государства», - сказал Артур Ванецян.