Արմեն Գրիգորյանը Վարշավայում ներկայացրել է անվտանգային իրավիճակը Հարավային Կովկասում
ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը Վարշավայում հանդիպել է Լեհաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի փոխնախարար Մարչին Պշիդաչի հետ։
ԱԽ քարտուղարն իր զրուցակցին է ներկայացրել անվտանգային իրավիճակը Հարավային Կովկասում և Հայաստանի կողմից իրականացվող ջանքերը տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության ապահովման ուղղությամբ։
Փոխնախարար Պշիդաչն իր հերթին ընդգծել է Լեհաստանի պատրաստակամությունը՝ աջակցելու տարածաշրջանային խնդիրների լուծմանը թե՛ որպես ներկայումս ԵԱՀԿ նախագահող երկիր և թե՛ որպես Եվրամիության անդամ երկիր։
Երկուստեք ընդգծվել է հայ-լեհական բազմաոլորտ երկկողմ հարաբերություններն ընդլայնելու պատրաստակամությունը։

Армен Григорян представил в Варшаве ситуацию на Южном Кавказе
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился в Варшаве с заместителем министра иностранных дел Польши Марцином Пшидачем.
Армен Григорян представил собеседнику обстановку безопасностью на Южном Кавказе и реализуемые Арменией усилия для обеспечения безопасности и стабильности регионе.
Заместитель министра Пшидач в свою очередь подчеркнул готовность Польши содействовать решению региональных проблем как в качестве страны, председательствующей в настоящее время в ОБСЕ, так и в качестве члена Европейского союза.
Обе стороны подчеркнули готовность к расширению многоотраслевых армяно-польских двусторонних отношений.