Մի մասը Արցախի ու Հայաստանի հանձնումը արդարացնելով, մի մասը լռելով՝ փորձում են ապահովել Հայաստանի ու Արցախի ամբողջական թրքացումը. Տիգրան Աբրահամյան
23/04/2022 10:00
Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանի դիտարկմամբ՝ իշխանության ներկայացուցիչների մի մասը Արցախի ու Հայաստանի հանձնումը արդարացնելով, մի մասը լռելով՝ փորձում են ապահովել Հայաստանի ու Արցախի ամբողջական թրքացումը։
«Ականջները կախ Ազգային ժողովում լսում էին, թե ինչպես էր իրենց թիմակից պատգամավորը հայտարարում, որ Արցախը Ադրբեջանի կազմում ապագա ունի, իսկ հիմա էլ թե բա՝ մեզ ճիշտ չեն հասկացել, ճիշտ չեն մեկնաբանել, երբ մենք ասում ենք նշաձողի իջեցում...
Հետաքրքրական էր, որ այս անփառունակ քարոզչությանն առավել ակտիվ ներգրավել են հարակից ծաղրածուներին, որովհետև հասկանում են, որ ով սրա տակ մտնի, քաղաքականապես, բարոյապես ոչնչանալու է։
Մի մասը Արցախի ու Հայաստանի հանձնումը արդարացնելով, մի մասը լռելով փորձում են ապահովել Հայաստանի ու Արցախի ամբողջական թրքացումը»,-ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ընդդիմադիր պատգամավորը:

Тигран Абрамян: Представители власти пытаются  полностью отуречить Армению и Арцах – часть, оправдывая сдачу Арцаха и Армении, а часть, молча
23/04/2022 12:19
Тигран Абрамян: Представители власти пытаются полностью отуречить Армению и Арцах – часть, оправдывая сдачу Арцаха и Армении, а часть, молча
Депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абрамян считает, что представители власти – часть, оправдывая сдачу Арцаха и Армении, а часть, молча – пытаются обеспечить полное отуречивание Армении и Арцаха.
«Развесив уши, слушали в Национальном Собрании как члены их команды – депутаты  заявляли, что у Арцаха есть будущее в составе Азербайджана, а сейчас говорят, мол, нас не так поняли, не так комментируют наши слова о снижение планки…
Интересно, что в эту бесславную пропаганду наиболее активно были вовлечены примкнувшие к ним шуты, поскольку они осознают, что те, кто участвует в этом, будут политически и нравственно уничтожены.
Они пытаются обеспечить полное отуречивание Армении и Арцаха – часть, оправдывая сдачу Арцаха и Армении, а часть, молча», - написал на своей странице в Facebook Тигран Абрамян.