«Հայրենիք ենք կորցնում, մեր երեխեքի արյան համար պիտի պատասխան տան». զոհված զինվորների ծնողները կոչ են անում դուրս գալ պայքարի
44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողների ծնողները շարունակում են գիշերել Ազատության հրապարակում. ըստ նրանց՝ կամաց-կամաց հայ ազգը ոտքի է ելնում:
«Կարծում եմ՝ բոլորի երակներում արյունն արդեն սկսել է շարժվել ու միանալու են այս դավաճաններից ազատվելու, փրկվելու շարժմանը»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց 44-օրյա պատերազմում զոհված Մխիթար Գալեյանի հայրը:
Նրա խոսքով՝ ում երակներով հայի արյուն է հոսում, պետք է միանա իրենց պայքարին:
«Եթե չեն ուզում արժանան մեր բախտին, եթե չեն ուզում որդեկորույս ծնողներ լինեն, պետք է միանան այս պայքարին: Արցախում մեր տղաների արյունն է թափած, Արցախը չի կարող լինել Ադրբեջանի կազմում»,-ասաց նա:
Զոհված զինծառայողների ծնողները դիմում են իրենց «բախտակիցներին»` վեր կենալ է պետք, հայրենիք ենք կորցնում:
«Մեր երեխեքի արյան համար պիտի պատասխան տան, այդ արյունն առանց պատասխան չի մնա: 2018 թվականից այս կողմ՝ հայ ազգն իրեն նվաստացած է զգում, ես ինձ նվաստացած եմ զգում»,-հայտարարեց Գալեյանի հայրը:

«Мы теряем родину, они должны ответить за кровь наших детей» – родители погибших военнослужащих призывают выйти на борьбу
23/04/2022 14:15
Родители погибших в 44-дневной войне военнослужащих продолжают ночевать на площади Свободы. По их словам, армянский народ потихоньку поднимается на ноги.
«Думаю, что у всех кровь заиграла в жилах, и они присоединяться к борьбе за избавление от этих предателей, к движению за спасение», - заявил в беседе с журналистами отец погибшего в 44-дневной войне Мхитара Галеяна.
По его словам, к этой борьбе должны присоединиться все те, у кого в жилах течет армянская кровь.
«Если не хотят удостоиться нашей судьбы, если не хотят потерять своих сыновей, должны присоединиться к этой борьбе. В Арцахе пролита кровь наших парней, Арцах не может быть в составе Азербайджана», - сказал он.
Родители погибших военнослужащих обратились ко всем, чьи дети погибли во время 44-дневной войны, с призывом – подняться на ноги, поскольку мы теряем родину.
«Они должны ответить за кровь наших детей, эта кровь не останется без ответа. Армянский народ чувствует себя униженным с 2018 года, я чувствую себя униженным», - заявил отец Мхитара Галеяна.