Բերման է ենթարկվել 10-ից ավելի մարդ,  առնվազն 3-ը մարմնական վնասվածքներ են ստացել
Բերման է ենթարկվել 10-ից ավելի մարդ,  առնվազն 3-ը՝ մարմնական վնասվածքներով,  Երևանի Կենտրոնի ոստիկանության բաժնի մոտ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Մամիջանյանը։
Ինչպես նշեց պատգամավորը, բողոքի ակցիայի մասնակիցների վնասվածքները տարբեր տիպի են՝ պայմանավորված ոստիկանության կողմից անհամաչափ ուժի կիրառմամբ։
«Սպասում ենք շատ բուժօգնությանը, փաստաբաններն արդեն ներսում են»,- տեղեկացրեց նա։
Հարցին՝ ի՞նչ բացատրություն է տալիս ոստիկանությունը, ինչու՞ է բիրտ ուժ կիրառել, Հայկ Մամիջանյանը պատասխանեց․ պատճառն իշխանության վախերն են։
«Կապիտուլյանտի վախերն են, որ մոտենում են իր կապիտուլյանտների որջին։ Դրանից վախենում է, ու ոստիկանները ստիպված են դրան ծառայել»,- ասաց նա։
Հիշեցնենք՝ քիչ առաջ ոստիկանները խոչընդոտեցին ՔՊԿ կենտրոնական գրասենյակի մոտ քաղաքացիների ու ՀՀԿ երիտթևի բողոքի ակցիան, բռնի ուժի կիրառմամբ բերման ենթարկեցին ակցիայի որոշ մասնակիցների։

Задержаны более 10 участников акции, минимум трое получили телесные повреждения – Айк Мамиджанян
Подвергнуты приводу больше 10 человек, как минимум трое – с телесными повреждениями, заявил в беседе с журналистами депутат фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян у здания Центрального отдела полиции
Депутат отметил, что участники акции протеста получили различные повреждения из-за применения несоразмерной силы полицейскими
«Мы вызвали скорую помощь, адвокаты уже внутри», - сообщил он․
На вопрос, как полиция объясняет свои действия, почему была применена грубая сила, Айк Мамиджанян ответил, что причина в страхе власти․
«Это страхи капитулянта, что приближаются к логову его капитулянтов.Он боится этого, и полицейские вынуждены служить ему», - сказал он․
Напомним, немногим ранее полицейские воспрепятствовали проведению акции протеста у центрального офиса партии «Гражданский договор» группой граждан и представителями молодежного крыла Республиканской партии Армении․ Несколько участников акции, которые пытались прорвать кордон полицейских и приблизиться к офису «Гражданского договора», силой были подвергнуты приводу.