«Մենք թշնամուն զիջելու երկիր չունենք, բոլորս միասին շատ կարճ ժամանակում հասնելու ենք արդյունքի»․ Արթուր Վանեցյանը 18։00-ին հրավիրում է Ազատության հրապարակ
26/04/2022 17:55
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում անդրադարձավ այսօր տեղի ունեցած բողոքի գործողություններին ու ներկայացրեց առաջիկա անելիքները։
Արթուր Վանեցյանն ընդգծեց, որ ոստիկանության կողմից բողոքի գործողություններ իրականացնող երիտասարդների նկատմամբ բիրտ ուժի կիրառումը չի կարող կասեցնել օրեցօր մեծացող պայքարը։
«Ես ուզում եմ զգուշացնել բոլորին, որ ուժ կիրառելով՝ որևէ արդյունքի չեք հասնելու։ Խնդրում եմ՝ բոլորդ մնացեք օրինականության սահմաններում, մնացեք օրենքի սահմաններում, որովհետև հավատացեք՝ այս իշխանության օրերը հաշված են, և բոլորը պատասխան են տալու օրենքի առջև»,- ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Նա հայտնեց, որ այսօր բողոքի ակցիաները շարունակվելու են։ Ընդդիմադիր գործիչը հայրենիքի ճակատագրով մտահոգ քաղաքացիներին կոչ արեց ժամը 18։00-ից սկսած՝ հավաքվել Ազատության հրապարակում, որտեղից մեկնարկելու է երթ՝ քաղաքի կենտրոնական փողոցներով։
Երթի մասնակիցները Ազատության պողոտայից կշարժվեն դեպի Մաշտոցի պողոտա, ապա Կորյուն խաչմերուկ, Տերյան, Թումանյան փողոցներ, հետո կվերադառնան Ազատության հրապարակ, որտեղ պայքարը շարունակվելու է՝ կարճ ժամանակում վերջնարդյունքի հստակ ակնկալիքով։
«Հուսով եմ, որ դուք արթնացել եք, հուսով եմ, որ մենք չունենք երկիր, որը պատրաստ ենք զիջել թշնամուն։ Բոլորս միասին շատ կարճ ժամանակում հասնելու ենք արդյունքի»,- հայտարարեց Արթուր Վանեցյանը։

«Мы не собираемся уступать нашу Родину врагу, вместе мы добьемся результата» - Артур Ванецян пригласил всех собраться на площадь Свободы
26/04/2022 18:32
Председатель партии «Родина», руководитель фракции «Честь имею» Артур Ванецян в прямом эфире на своей странице в Facebook обратился к сегодняшним акциям протеста и предстоящим действиям.
Он подчеркнул, что применение грубой силы полицейскими к проводящим акции протеста молодым активистам не может сдержать усиливающуюся с каждым днем борьбу.
«Я хочу предупредить всех, что применяя насилие, вы ничего не добьетесь. Прошу всех оставаться в рамках закона, поскольку, поверьте, дни этой власти сочтены и все ответят перед законом», - сказал Артур Ванецян.
Он заявил, что сегодня акция протеста продолжится. Оппозиционный деятель призвал всех обеспокоенных судьбой родины граждан, с 18:00 собраться на площади Свободы, откуда начнется шествие по центральным улицам столицы.
Участники шествия двинуться с площади Свободы на проспект Маштоца, затем с перекрестка ул. Корьюна вернутся по улицам Теряна и Туманяна на площадь Свободы, где борьба продолжится для достижения окончательного результата.
«Надеюсь, что вы пробудились, надеюсь, что вы понимаете, что мы не собираемся уступать нашу Родину врагу. Мы вместе добьемся результата вскоре», - заявил Артур Ванецян.