«Հեծանիվով ման եկողը», «ժողովրդի միջից» դուրս եկածը տեսեք՝ ինչերով է ման գալիս ու ինչ փորձանքներ, նոր սպանություններ է անում․ պետք է բացատրություն տան և հատ-հատ բոլորը պատժվեն․ Իշխան Սաղաթելյան
26/04/2022 21:31
ԱԺ «Հայաաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը բողոքի ակցիայի ժամանակ անդրադարձավ այսօր տեղի ունեցած ողբերգությանը․19-ամյա հղի կնոջ վրաերթին, որն իրականացրել է ոստիկանության ամենագնացներից մեկը, ըստ ականատեսների ու լրատվամիջոցների վկայությունների՝ Նիկոլ Փաշինյանին ուղեկցող ավտոշարասյան մեքենաներից։ Հղի կինը հիվանդանոցում մահացել է։
«Սա ոչ միայն դավաճան է, այլև մարդասպան։ Հերթական զոհը, որը եղավ՝ իր կողմից։ Սա անընդունելի է։ Սրա համար պետք է բացատրություն տան և հատ-հատ բոլորը պատիժը կրեն։ «Հեծանիվով ման եկողը», «ժողովրդի մեջից» իբր դուրս եկածը տեսեք՝ ինչերով է ման գալիս ու ինչ փորձանքներ, նոր զոհեր ու սպանություններ է անում։
Նիկո՛լ, դու ոչ միայն դավաճան և սրիկա ես, այլև մարդասպան, որն արյունի կարոտ է։ Քեզ պետք է պատժել այս ամեն ինչի համար։
Սրանք այնքան սրիկա են, որ օրը ցերեկով, մարդկանց աչքի առջև քաղաքացուն ոստիկանության մեքենայով վրաերթի են ենթարկել, հիմա էլ ասում են՝ ընդդիմությունն է մեղավոր։ Սրանք էս են։ Օրը ցերեկով մարդուն վրաերթի են ենթարկել, և կրկին փորձում են մեղադրել սրան կամ նրան»,- ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։

Посмотрите, «ездящий на велосипеде», «вышедший из народа» на каких машинах ездит, какие беды приносит – Ишхан Сагателян
26/04/2022 22:11
Вице-спикер парламента, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян обратился в ходе акции протеста к произошедшей сегодня трагедии, когда молодая женщина была сбита полицейским автомобилем, который, по словам очевидцев, сопровождал кортежа Никола Пашиняна. 19-летняя женщина была беременна и  скончалась в больнице.
«Он не только предатель, но и убийца. Это очередная произошедшая из-за него жертва. Это неприемлемо. За это должны ответить и понести наказание все. Посмотрите,  "ездящий на велосипеде", якобы "вышедший из народа" на каких машинах ездит, какие беды приносит, какие убийства и преступления совершает.
Никол, ты не только предатель и подлец, но и убийца, которому нужна кровь. Тебя нужно наказать за все это.
Они такие подлецы, что днем, на глазах у людей сбили человека на полицейской машине, а сейчас говорят – оппозиция виновна. Сами совершили наезд на человека и снова пытаются обвинить в этом кого-то», - сказал Ишхан Сагателян.