Ոստիկանության ամենագնացը վրաերթի է ենթարկել 19-ամյա հղի կնոջը, նա մահացել է. ականատեսներն ասում են, որ մեքենան ուղեկցել է Փաշինյանի ավտոշարասյունը
26/04/2022 20:06
Ապրիլի 26-ին՝ ժամը 18․24-ին, ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոնում հաղորդում է ստացվել, որ Լեո - Պարոնյան փողոցների խաչմերուկի մոտ ամենագնացը վրաերթի է ենթարկել մի կնոջ։
Ոստիկանությունից հայտնում են, որն նախնական տվյալներով՝ քաղաքացուհին վրաերթի է ենթարկվել Ճանապարհային ոստիկանության «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենայով, որը գտնվել է ծառայության մեջ։
Վրաերթի ենթարկվածը տեղափոխվել է «Նաիրի» բժշկական կենտրոն։ Հանգամանքները քննությամբ պարզվում են։
168.am-ը հայտնում է, որ Լեո-Պարոնյան-Պռոշյան փողոցների հատվածում քաղաքացուն վրաերթի է ենթարկել Նիկոլ Փաշինյանի ավտոշարասյան մեքենաներից մեկը: Տուժողը 19 տարեկան կին է:
Նա հղի էր, հիվանդանոցում մահացել է: Փրկել չի հաջողվել նաև պտղին:
Ականատեսների վկայությամբ՝ վթարի ենթարկող ավտոմեքենան չի կանգնել և օգնություն չի ցուցաբերել քաղաքացուն։

Полицейский автомобиль сбил 19-летнюю беременную женщину, она скончалась: очевидцы говорят, что машина сопровождала кортеж Никола Пашиняна
26 апреля в 18:24 в центр оперативного управления полиции поступило сообщение о том, что на перекрестке улиц Лео и Пароняна внедорожник совершил наезд на женщину.
«По предварительным данным, на гражданку совершила наезд машина Дорожной полиции марки «Тойота», которая использовалась в служебных целях», - говорится в сообщении полиции.
Пострадавшая была доставлена в медицинский центр «Наири». Обстоятельства инцидента выясняются.
Как сообщает 168.am, сбивший женщину на перекрестке улиц Лео-Пароняна-Прошяна автомобиль был из кортежа премьер-министра Никола Пашиняна. Пострадавшая – 19-летняя женщина.
Оно была беременна и скончалась в больнице. Ребенка также не удалось спасти.
По свидетельству очевидцев, совершившая наезд на женщину машина не остановилась и не оказала помощь пострадавшей.