«Սրվում է ներքաղաքական պայքարը, պահը վտանգավոր է». ԱԱԾ պահեստազորի սպաները դիմել են գեներալներին
«ԱԱԾ պահեստազորի սպաների միություն» ՀԿ-ն կոչով դիմել է ենթասպաներին, սպաներին, գեներալներին ու համակիր քաղաքացիներին։
«Երկրի ներսում սրվում է ներքաղաքական պայքարն իշխանության և ընդդիմադիր ուժերի միջև: Հայաստանի, Արցախի և Սփյուռքի մեր հայրենակիցներն իրավամբ տագնապում են, որ իշխանությունները զոհելով մեր ազգային շահերը` գործում են ի նպաստ Թուրքիայի և Ադրբեջանի:
Գնալով խորանում են իշխանության ու հասարակության միջև անջրպետը, անվստահության մթնոլորտը` ակնհայտորեն հանգեցնելով ժողովրդական հուզումների և բախումների: Պահը վտանգավոր է, բայցև միաժամանակ պատասխանատու մեր ինքնությունը և ազգային հետաքրքրությունները պաշտպանելու, երկիրը զարգացման ճիշտ ուղու վրա դնելու առումով:
Այս պայմաններում խիստ կարևորում ենք մեր գործընկեր ենթասպաների, սպաների, գեներալների, համակիր քաղաքացիական անձանց հետ խորհրդակցական բնույթի հանդիպումներ, քննարկումներ ծավալելը միասնական դիրքորոշում ձևավորելու և համատեղ գործելու նպատակով:
Լռելը և կողմ քաշված իրադարձություններին հետևելը հարիր չեն հայրենասեր մարդուն, առավել ևս երկրի անվտանգության համար տարիներ շարունակ ծառայած զինվորականին: Ժամանակն է մի կողմ թողնել ներքին բոլոր հակասությունները և տարաձայնությունները, գործել մոբիլիզացված ու միասնական ուժերով:
Այսկերպ մենք կարող ենք նպաստել իրավիճակի ճիշտ հանգուցալուծմանը: Ուստի կոչ ենք անում առաջիկա մեկ-երկու օրում անձնապես գալ ԱԱԾ պահեստազորի սպաների միություն /Փ. Բուզանդի 3, հեռ.` 055-411-577, 098-62-80-20, ժամը` 10:00-20:00/ կամ կապ հաստատել մեր Facebook-յան էջով, հնարավոր զարգացումների և լուծման շուրջ ներկայացնել Ձեր դիրքորոշումն ու առաջարկները», - նշված է կոչում։

«Внутриполитическая борьба обостряется»: Союз офицеров запаса СНБ обратилась к генералам
Общественная организация «Союз офицеров запаса СНБ» обратилась с призывом к унтер-офицерскому и офицерскому составу, генералам и симпатизирующим гражданам.
«В стране обостряется внутриполитическая борьба между властью и оппозиционными силами. Наши соотечественники в Армении, Арцахе и Диаспоре справедливо встревожены тем, что власти жертвуя нашими национальными интересами, действуют в пользу Турции и Азербайджана.
Недоверие, водораздел между властями и обществом с каждым днем становится глубже, приводя к народным волнениям и столкновениям. Создалась опасная, но одновременно ответственная ситуация в плане защиты нашей идентичности и национальных интересов, выбора правильного пути развития нашей страны.
В сложившихся условиях мы считаем важным проведение встреч, обсуждений с нашими унтер-офицерами, офицерами, генералами и сочувствующими гражданами для формирования единой повестки и совместных действий.
Патриот и тем более служивший безопасности страны на протяжении лет военный не может молчать и наблюдать за событиями со стороны. Пришло время отложить в сторону все внутренние противоречия и разногласия мобилизовать силы и действовать вместе. Только так мы можем способствовать правильному разрешению ситуации», - говорится в заявлении.
Союз офицеров запаса СНБ призывает в ближайшие один-два дня посетить офис организации /адрес ул. Бюзанда 3, часы работы 10:00-20:00, контактные телефоны: 055-411-577, 098-62-80-20/ или установить связь с помощью страницы в Facebook, чтобы представить свои подходы и предложения в связи с возможными развитиями и решениями.