Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել Արցախի դատական համակարգի պատասխանատուների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 26-ին հանդիպում է ունեցել ԱՀ դատական համակարգի պատասխանատուների հետ։
Քննարկվել են դատաիրավական ոլորտին, ինչպես նաև երկրի ներքին ու արտաքին քաղաքականությանը և անվտանգությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Իր խոսքում նախագահ Հարությունյանն ընդգծել է, որ պետականակերտման գործընթացի ողջ ընթացքում պետական իշխանության բոլոր թևերի և ժողովրդի դիրքորոշումը միշտ համահունչ ու միասնական է եղել՝ երկրի ապագան կերտելու հարցում հիմք ընդունելով ժողովուրդների ինքնորոշման իրավունքի իրացումը:
Երկրի ղեկավարը անդրադարձ է կատարել նաև դատական ոլորտում նախանշված բարեփոխումներին և դատական իշխանության բնականոն գործունեությանն ուղղված ծրագրերին։ Արայիկ Հարությունյանի խոսքով՝ վերջերս ավարտին հասցված նոր վարչական համալիրի շենքային պայմանները թույլ կտան ավելի արդյունավետ կազմակերպել դատարանների աշխատանքը:

Араик Арутюнян встретился с представителями судебной системы Республики Арцах
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 26 апреля встретился с представителями судебной системы Республики Арцах, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Был обсужден ряд вопросов, касающихся судебно-правовой сферы, равно как и внутренней, внешней политики и сферы безопасности страны.
В своем слове президент Арутюнян подчеркнул, что на протяжении всего процесса государственного строительства позиция всех ветвей государственной власти и народа всегда была однозначна и едина, имея в основе реализацию права народов на самоопределение.
Глава государства коснулся также реформ, намеченных в судебной сфере, и программ, направленных на нормальное функционирование судебной власти. По словам Араика Арутюняна, условия в здании недавно отремонтированного нового административного комплекса позволят более эффективно организовать работу судов.