Նիկոլ Փաշինյանի արյունոտ ընթացքը պետք է կասեցնել․ Իշխան Սաղաթելյան
Երևանի Գարեգին Նժդեհի անվան հրապարակից մեկնարկեց դիմադրության շարժման երթը։ Երթից առաջ շարժման կազմակերպիչներից Իշխան Սաղաթելյանը կրկին կոչ արեց դիմադրության նոր օջախներ ստեղծել, այդպիսով աջակցել համընդհանուր պայքարին, իսկ բողոքի ակցիաներին հեռակա հետևող քաղաքացիներին՝ միանալ օրեցօր մեծացող շարժմանը։
«Կոչ եմ անում մեր այն քաղաքացիներին, ովքեր հեռուստացույցի առջև նստած՝ հետևում են մեզ, միանան այս պայքարին։ Եթե ուզում եք ապրել անվտանգ, բարեկեցիկ, եթե ուզում եք ունենալ հայրենիք, դուրս եկեք փողոց»,- ասաց ընդդիմադիր քաղաքական գործիչը։
Նա անդրադարձավ նաև երեկ տեղի ունեցած ողբերգական դեպքին, երբ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ուղեկցող ավտոշարասյան ոստիկանական մեքենան վրաերթի էր ենթարկել հղի կնոջը և թողել անօգնական։ Կինը մահացել էր։
«Նիկոլի արյունոտ ընթացքը պետք է կասեցնել։ Երեկ իր շքախմբով, օրը ցերեկով քաղաքացուն վրաերթի ենթարկեցին, անտարբեր կողքով անցան։ Երեկվա քաղաքացին պետք է լինի Նիկոլի վերջին զոհը։ Սրա արյունոտ ընթացքը պետք է կասեցնել»,- ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։

Кровавый ход Никола Пашиняна должен быть остановлен – Ишхан Сагателян
Шествие «Движения сопротивления» сегодня началось с площади Гарегина Нжде. До начала шествия представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян снова призвал граждан сформировать очаги сопротивления и способствовать тем самым всеобщей борьбе, а наблюдающих за акциями протеста граждан – присоединиться к нарастающему с каждым днем движению.
«Призываю наших граждан, которые, сидя перед экранами телевизоров, следят за нашими акциями, присоединиться к этой борьбе. Если хотите жить безопасно, обеспечено, если хотите иметь Родину, выйдите на улицу», - сказал оппозиционный деятель.
Он обратился также к произошедшему вчера инциденту, когда сопровождающая кортеж премьер-министра Никола Пашиняна полицейская машина совершила наезд на беременную женщину и уехала, не оказав помощи. Молодая женщина скончалась.
«Мы должны остановить кровавый ход Никола. Вчера вместе со своей свитой, на глазах у всех, повергли наезду человека и равнодушно проехали мимо. Вчерашний гражданин должен стать последней жертвой Никола. Его кровавый ход должен быть остановлен», - сказал Ишхан Сагателян.