Ծնողներով հետամուտ ենք լինելու, որ Նիկոլ Փաշինյանի դատը կայանա՝ արդարադատության բոլոր տողերին համաձայն․ Կարին Տոնոյան
27/04/2022 20:19
Մեր հստակ պահանջն է՝ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է դատապարտվի․ ոչ թե հրաժարական տա, այլ պետք է ձերբակալվի՝ որպես պետական դավաճան, պետական հանցագործ, հայտարարեց 44-օրյա պատերազմում զոհված Մենուա Հովհաննիսյանի մայրը՝ Կարին Տոնոյանը, ով մի խումբ քաղաքացիների և 5165 շարժման անդամների հետ բողոքի քայլերթ է իրականացնում մայրաքաղաքում։
Կարին Տոնոյանը շեշտեց՝ ծնողներով հետամուտ են լինելու, որ դատը կայանա։
«Կայանա՝ արդարադատության բոլոր տողերին համաձայն, ինչը միայն չնչին չափով կարող է հանգստացնել ծնողներին, որ, ի վերջո, այս մարդը, որը Հայաստանի ամենաբարձր ամբիոնից ինքնախոստովանեց, որ ինքը հանցագործ է, ստանա իր արժանի պատիժը»,- ասաց Կարին Տոնոյանը։

Родители погибших добьются того, чтобы суд над Николом Пашиняном состоялся – Карин Тоноян
Никол Пашинян должен встать перед судом – это наше четкое требование. Он должен быть арестован как государственный изменник, государственный преступник, а не подавать в отставку, заявила сегодня мать погибшего в 44-дневной войне Менуа Ованнисяна – Карин Тоноян, которая с группой граждан и членами Движения 5165 проводит протестное шествие в столице.
Карин Тоноян отметила, что родители погибших добьются того, чтобы этот суд состоялся.
«Этот суд состоится согласно букве правосудия, что может только немного успокоить родителей, так как человек, который с самой высокой трибуны Армении дал признательное показание, что он преступник, наконец, получит достойное наказание», - сказала Карин Тоноян.