Վաղվանից ցանցային պայքար սկսած բոլոր ուժերը միավորվելու են. Վանեցյան
Այսօր ավարտում ենք մեր պայքարի երկրորդ փուլը և վաղվանից սկսում ենք երրորդ, վճռական փուլը, Ազատության հրապարակում հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտարարեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Վաղվանից բոլոր այն ուժերը, որոնք սկսեցին ապակենտրոն ցանցային պայքարը, միավորվելու են և միասնական ճակատով սկսելու են իրենց պայքարն ավելի մեծ ուժով և ավելի արդյունավետ», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Նա հիշեցրեց, որ մայիսի 1-ին՝ ժամը 16-ին, Ֆրանիայի հրապարակում հավաքվելու են բոլոր այդ ուժերը՝ միասնական հանրահավաք անելու համար։

С завтрашнего дня все начавшие сетевую борьбу силы объединятся – Артур Ванецян
Сегодня мы заканчиваем второй этап нашей борьбы и с завтрашнего дня начнем третий, решительный этап, заявил сегодня в ходе пресс-конференции на площади Свободы руководитель парламентской фракции «Честь имею», председатель партии «Родины» Артур Ванецян.
«С завтрашнего дня все те силы, которые начали децентрализованную сетевую борьбу, объединяться и единым фронтом начнут свою борьбу, более сильную и эффективную», - сказал Артур Ванецян.
Он напомнил, что 1 мая в 16:00 все эти силы соберутся на площади Франции, чтобы провести единый митинг.