Չեմ հասկանում այն մարդկանց մտքի փայլատակումը, ովքեր ասում են, որ Հայաստանում կան այնպիսի գյուղեր կամ տարածքներ, որոնք պատմական Ադրբեջանին են պատկանում. Վանեցյան
30/04/2022 18:54
Իշխանական թևի ներկայացուցիչները, այդ թվում Նիկոլ Փաշինյանը մշտապես խոսում են, որ Հայաստանի մասում կան այնպիսի գյուղեր կամ տարածքներ, որոնք պատմական Ադրբեջանին են պատկանում, Ազատության հրապարակում հրավիրված մամուլի ասուլիսին հայտարարեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Ես չեմ հասկանում նման արտահայտութուն անողի մտքի փայլատակումը։ Տեսել եք՝ Ադրբեջանում մեկն ասի, որ մեկ քմ հող կա, որը հայկական է։ Այդ հայտարարությունների արդյունքում Նիկոլ Փաշինյանը և իր իշխանության ներկայացուցիչներն իրավունք են տալիս Ադրբեջանի բռնապետին խոսել այն մասին, որ դեմարկացիա և դելիմիտացիա պետք է արվի անհասկանալի քարտեզներով, որով Երևանը և Զանգեզուրն Ադրբեջանի պատմական տարածքներն են։ Դրանից հետո ինչ-որ կիսահումորային հայտարարություն է անում մեր ԱԳՆ-ն», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։

Артур Ванецян: Я не понимаю всплеск мысли людей, которые заявляют, что в Армении есть села и территории, которые принадлежат Азербайджану
30/04/2022 19:51
Представители власти, в том числе Никол Пашинян постоянно говорят, что в Армении есть такие села или территории, которые исторически принадлежат Азербайджану, заявил сегодня в ходе пресс-конференции на площади Свободы руководитель парламентской фракции «Честь имею», председатель партии «Родины» Артур Ванецян.
«Я не понимаю всплеск мысли тех, кто выступает с подобными заявлением. Вы видели, чтобы в Азербайджане кто-то сказал, что есть какой-то километр земли, который армянский. В результате таких заявлений Никол Пашинян и представители его власти дают возможность диктатору Азербайджана говорить о том, что делимитация должна проводиться ар каким-то непонятным картам, на которых Ереван и Зангезур "исторические территории" Азербайджана. После этого наш МИД делает какое-то полуюморное заявление», - сказал Артур Ванецян.