Մեր ժողովուրդը հստակ մեսիջ է հղել, որ Նիկոլը չունի մանդատ՝ երկիրը նոր զիջումների տանելու. Իշխան Սաղաթելյան
30/04/2022 19:49
Արցախի կարգավիճակի նշաձողի իջեցումը մեզ համար անընդունելի է, որովհետև դա Արցախի հայաթափում է նշանակում։ Մենք հստակ որոշում ենք կայացրել, որ իբրև խորհրդարանական ընդդիություն՝ իջնում ենք փողոց՝ ժողովրդի ցասումը կազմակերպելու, այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց ԱԺ փոխնախագահ, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
«Գլխավոր հարցը, որ անցնող շաբաթվա ընթացքում լուծել ենք, մեր ժողովուրդը հստակ մեսիջ է հղել, որ Նիկոլը չունի մանդատ՝ երկիրը նոր զիջումների տանելու։ Եթե իրենց թվում է, որ հայ ժողովրդին այլևս հետաքրքիր չէ Արցախը, անցնող մեկ շաբաթվա ընթացքում ժողովուրդը ցույց տվեց, որ դա այդպես չէ», - ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։
Ընդդիմադիր գործիչը հայտարարեց՝ իրենց նպատակն է կասեցնել երկիրը կործանման տանող իշխանությանը, և իրենք վաղվանից անցնելու են վճռական պայքարի՝ շատ կարևոր փուլի մեկնարկի։

Ишхан Сагателян: Наш народ направил четкий месседж, что у Никола нет мандата вести страну на новые уступки
30/04/2022 20:53
Снижение планки статуса Арцаха для нас неприемлемо, потому что это значит изгнание армян из Арцаха. Мы приняли четкое решение, что как парламентская оппозиция выходим на улицу, чтобы организовать народный гнев, заявил сегодня на пресс-конференции вице-спикер парламента, депутат фракции «Армения», Верховный представитель АРФД Ишхан Сагателян.
«Главный вопрос, который мы решили в течение прошлой недели, это четкий месседж нашего народа, что у Никола нет мандата вести страну на новые уступки. Если им кажется, что Арцах больше интересует армянский народ, то за прошедшую неделю народ продемонстрировал, что это не так», - сказал Ишхан Сагателян.
Он заявил, что их цель заключается в том, чтобы остановить ведущую к гибели страну власть и с завтрашнего дня начнется решительный, очень важный этап борьбы.