Քաղաքացիներն Արման Թաթոյանին խնդրեցին երկրի վարչապետ դառնալ
Դուք ունեք հանրային մեծ վստահություն։ Հարգանքն ու սերը, որն ունեք ժողովրդի նկատմամբ, Ձեզ հնարավորություն կտա միավորելու մեր պառակտված ժողովրդին, հանրային բաց քննարկման ժամանակ դիմելով ՀՀ մարդու իրավունքների նախկին պաշտպանին՝ ասացին հավաքված քաղաքացիները։
Նրանցից մեկը նշեց՝ հունիսի 20-ի ընտրություններին ժողովուրդը երկու թևի էր բաժանվել, իսկ երրորդ՝ միավորող ուժ այդպես էլ չգոյացավ։
«Հուսով ենք՝ կկարողանաք ձևավորել այն երրորդ ուժը, որի հետևից ժողովուրդը կկարողանա գնալ մեծ սիրով։ Մենք ձեր կողքին կանգնելու ենք, միավորեք մեր ժողովրդին, գնանք նոր Հայաստան կերտելու»,- ասաց հանրային քննարկման մասնակիցը՝ որպես ժամանակավոր կառավարության ղեկավարի թեկնածու դիտարկելով Արման Թաթոյանին։
«Ամենաճիշտ ղեկավարը Դուք կլինեք, այս տարիների ընթացքում տեսել ենք Ձեր աշխատանքը»,- հավելեց նա։
ՀՀ նախկին ՄԻՊ-ը շնորհակալություն հայտնեց գնահատականի և վստահության համար՝ նշելով, որ այն պարտավորեցնող է։
«Մենք պետք է մեր ներքին համերաշխությունը վերականգնենք։ Մենք մշտապես ապրում ենք «նախկին» ու «նոր», «սև» ու «սպիտակ», տարբեր այսպիսի դիսկուրսների մեջ։ Հետևաբար, ինքս պատրաստ եմ ինձանից հասանելի բոլոր ջանքերը ներդնել, որ մենք մեր հանրությունում ունենանք վերականգնված համերաշխություն, որ ոչ թե մեր թշնամիներին ման գանք մեր ներսում, այլ միավորվենք՝ հանուն մեր զզարգացման, հանուն մեր նպատակների, մեր երեխաների համար»,- ասաց Արման Թաթոյանը։

Граждане попросили Армана Татояна стать премьер-министром страны
«Вы пользуетесь большим общественным доверием. Уважение и любовь общества дают вам возможность объединить разобщенный народ», - сказали сегодня в ходе открытого обсуждения бывшему омбудсмену Армении Арману Татояну собравшиеся граждане.
Один из граждан отметил, что во время выборов 20 июня народ был разделен на две части, а третья объединяющая сила так и не появилась.
«Надеемся, что вы сможете сформировать ту третью силу, за которой народ пойдет с большим удовольствием. Мы будем рядом с вами, объедините наш народ, и вместе пойдем строить новую Армению», - сказал участник общественного обсуждения, отметив, что видит Армана Татояна на посту руководителя временного правительства.
«Вы будете самым правильным руководителем, за эти годы мы видели Вашу работу», - добавил он.
Бывший омбудсмен Армении поблагодарил за такую оценку и доверие, отметив, что это обязывает.
«Мы должны восстановить нашу внутреннюю солидарность. Мы постоянно живем в атмосфере "бывшие" и "новые", "черные" и "белые", различных подобных дискурсах. Следовательно, я готов приложить все свои усилия, чтобы солидарность в нашем обществе снова была восстановлена, не искали бы врагов среди нас, а объединились ради нашего развития, ради наших целей, наших детей», - сказал Арман Татоян.