Վերջին 30 տարիներին որևէ փաստաթուղթ չկա, որով միջազգային հանրությունը պահանջել է՝ Արցախի կարգավիճակի նշաձող իջեցնենք. Վանեցյանն արձագանքեց Փաշինյանի հայտարարությանը
30/04/2022 19:25
Ըստ Նիկոլ Փաշինյանի հռետորաբանության՝ միջազգային հանրությունը Թուրքիան և Ադրբեջանն են, Ազատության հրապարակում հրավիրված մամուլի ասուլիսին ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը՝ արձագանքելով վարչապետի հայտարարությանը, թե միջազգային հանրությունն իրենից պահանջում է Արցախի հարցում նշաձողն իջեցնել։
«Վերջին 30 տարիներին որևէ փաստաթուղթ չկա, որով միջազգային հանրությունը պահանջել է, որ Արցախի կարգավիճակի նշաձող իջեցնենք։ Փոխարենն ունենք 2016 թվականին Ալիևի հայտարարություն այն մասին, որ ասում էր, թե իրեն փակ դռների հետևում ստիպում են ճանաչել Արցախի անկախությունը», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։

За последние 30 лет нет какого-то документа, в котором международное сообщество требовало снизить планку статуса Арцаха – Артур Ванецян
30/04/2022 20:21
Согласно риторике Никола Пашиняна, международное сообщество – это Турция и Азербайджан, заявил сегодня в ходе пресс-конференции на площади Свободы руководитель парламентской фракции «Честь имею», председатель партии «Родины» Артур Ванецян, касаясь заявления премьер-министра о том, что международное сообщество требует от него снизить планку в вопросе Арцаха.
«За последние 30 лет нет какого-то документа, в котором международное сообщество требовало снизить планку статуса Арцаха. Вместо этого у нас есть заявление Алиева в 2016 году о том, что за закрытыми дверями его вынуждают признать независимость Арцаха», - сказал Артур Ванецян.