Մենք ինչպե՞ս տուն գնանք, մենք էլ տուն գնալ չունենք. մեր տունը Շուշին է ու Հադրութը. Հայկ Մամիջանյան
Այսօր մեկնարկում է իրական համապետական շաբաթօրյակը. մեր երկիրը պետք է մաքրենք քաղաքական աղբից, ընդդիմության հրավիրած հանրահավաքի ժամանակ ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը։
«Շատերը հարցնում են՝ ե՞րբ ենք մեր նպատակին հասնելու։ Այսօր այստեղ հավաքված մարդիկ ինչպես կարո՞ղ են չհասնել իրենց նպատակին։ Մենք արդեն հաղթել ենք, որովհետև խաղաղ անհնազանդության ակցիաների ժամանակ մեր քաղաքացիները մոտենում և մեզ սատարում էին։
Նիկոլի հայ-հայը գնացել է, վայ-վայն է մնացել. Նիկոլ չկա։ Մենք ինչպե՞ս տուն գնանք, մենք էլ տուն գնալ չունենք. մեր տունը Շուշին է ու Հադրութը։ Ես ուզում եմ Շուշիում և Հադրութում պարել։ Ես չեմ ուզում՝ իմ ապագա երեխաներն ադրբեջաներեն ու թուրքերեն խոսեն, ես ուզում եմ՝ նրանք սովորեն «հայրենիք», «ազատություն» ու «հաղթանակ» բառերը», - ասաց Հայկ Մամիջանյանը։
Պատգամավորը հայտարարեց՝ իրենք Նիկոլ Փաշինյանին որևէ մեկի առաջ «կզելու» մանդատ չեն տվել։
«Եկե՛ք հրապարակ, թե չէ սրանք մեր փոխարեն են ուզում որոշել։ Բոլորս մեր երկրի համար խաղաղություն ու բերակեցություն ենք ուզում՝ առանց Նիկոլ Հայաստան։ Նիկո՛լ, դու պիտի գնաս», - ասաց ընդդիմադիր գործիչը՝ հավելելով, որ հանրահավաքի թափից վախեցած իշխանությունները ցույցի վայր ավտոբուսներով մեծաթիվ ոստիկանական ուժեր են կենտրոնացրել։
Վերջում Հայկ Մամիջանյանը ՀՀ քաղաքացիներին հորդորեց դուրս գալ ֆեյսբուքյան տիրույթից և իրական «լայք» դնել Ֆրանսիայի հրապարակում, քանի որ ՀՀ քաղաքացին է որոշում Հայաստանի ապագան։

Как мы можем уйти домой, наш дом Шуши и Гадрут – Айк Мамиджанян
Сегодня начинается настоящий общегосударственный субботник: мы должны очистить нашу страну от политического мусора, заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции депутат парламента, секретарь фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян.
«Многие спрашивают, когда мы достигнем нашей цели? Как могут собравшиеся здесь люди не достичь своей цели? Мы уже победили, потому что во время мирных акций гражданского неповиновения наши граждане подходят и поддерживают нас.
Николу мало осталось. Никола больше нет. Как мы можем пойти домой? Наш дом Шуши и Гадрут. Я хочу танцевать в Шуши и Гадруте. Я не хочу, чтобы мои будущие дети говорили на азербайджанском и турецком языках. Я хочу, чтобы они учили слова "родина", "свобода" и "победа"», - сказал Айк Мамиджанян.
Депутат заявил, что они не давали Николу мандат «прогибаться» перед кем-то.
«Приходите на площадь, а то они хотят решить вместо нас. Мы все хотим для нашей страны мира и благополучия – Армении без Никола. Никол, ты должен уйти», - сказал оппозиционный деятель, добавив, что напуганные размахом митинга власти привезли на автобусах и сконцентрировали здесь многочисленные полицейские силы.
Айк Мамиджанян призвал граждан Армении выйти из Facebook и поставить настоящий «лайк» на площади Франции, поскольку гражданин Армении решает будущее Армении.