Մահվան, գահավիժման և պարտության խորհրդանիշներին մնացել են հաշված օրեր, քանզի առանց Հայաստան չկա Արցախ և չկա Արցախ առանց Հայաստան. Ասպրամ Կրպեյան
Մենք ապրիլի 25-ից Իջևանից դեպի Երևան հաղթահարել ենք ավելի քան 175 կմ և այսօր այստեղ ենք։ Արժանապատիվ իջևանցիներն ինձ հետ ոտքի էին կանգնել, և ինձ համար պատիվ էր նման հայ մարդկանց հետ այսքան ճանապարհ կտրել-անցնել, հասնել մեր հայրենիքի սիրտ՝ տեղեկացնելու, որ մենք հայրենիք չունենք թուրքին տալու, ընդդիմության հրավիրած հանրահավաքի ժամանակ ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ասպրամ Կրպեյանը։
«Մենք մանդատ չենք տվել հանցախմբին հայրենավաճառությամբ զբաղվելու։ Մենք ասում ենք «Ո՛չ» թուրքին, ադրբեջանցուն և թուրքահպատակ հայկական իշխանություններին։
Մենք ասում ենք «Այո՛» հավերժական Հայաստանին, ասում ենք «Ո՛չ» հակահայաստանին, և մահվան, գահավիժման և պարտության խորհրդանիշներին մնացել են հաշված օրեր։ Քանզի առանց Հայաստան չկա Արցախ, և չկա Արցախ առանց Հայաստան։ Հավերժական Հայաստան լինելու է», - ասաց Ասպրամ Կրպեյանը։

Символам смерти, уничтожения и поражения остались считанные дни – Аспрам Крпеян
25 апреля во имя вечной Армении мы начали шествие из Иджевана в Ереван. Преодолев более 175 километров, сегодня мы здесь, в столице Ереване, вместе со всеми вами, заявила сегодня в ходе митинга на площади Франции депутат фракции «Армения» Аспрам Крпеян.
«Достойные иджеванцы вместе со мной поднялись на борьбу, и для меня было честью пройти этот путь с такими армянами, чтобы прийти сюда и сообщить, что мы не собираемся сдавать нашу Родину турку.
Мы не давали этой преступной группе мандата заниматься продажей Родины. Мы говорим «нет» турку, азербайджанцу и протурецкой власти Армении.
Мы говорим «да» вечной Армении, говорим «нет» антиАрмении, символам смерти, уничтожения и поражения остались считанные дни, потому что без Арцаха нет Армении, без Армении нет Арцаха. Вечная Армения будет!» - заявила Аспрам Крпеян.