Ոչ մի տեղ չենք գնալու, քանի հաղթանակը մերը չէ. հաղթանակը մերն է լինելու. Աննա Գրիգորյան (Տեսանյութ)
Ֆրանսիայի հրապարակում հանրահավաքի ժամանակ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը, որ Տիգրանաշենից քայլերթով հասավ այսօր Երևան, հայտարարեց՝ Տիգրանաշենը, Տավուշի գյուղերն ու Արցախը հայկական է ու հայկական է լինելու:
«Մենք սկսել ենք 35 հոգով ու ավարտել ենք ավելի քան 3 հազար մարդով, մեր միասնականությունը հնարավոր չէ կասեցնել», - ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը:
Նա նշեց, թե ջնջել են բոլոր բաժանարար գծերն ու միավորվել են մեկ գաղափարի շուրջ՝ Արցախը երբեք չի լինելու Ադրբեջանի կազմում, Հայաստսնից ոչ մի սանտիմետր չի զիջվելու թշնամուն և, որ հայ ժողովրդի արժանապատվությունն անսակարկելի է:
«Պայքարելու ենք հանուն մեր երեխաների ապագայի, հանուն Արցախի ու Հայաստանի, այստեղից ոչ մի տեղ չենք գնալու, քանի հաղթանակը մերը չէ. հաղթանակը մերն է լինելու», - հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորը:

Мы никуда не уйдем отсюда, поскольку победа за нами, победа будет нашей – Анна Григорян
Депутат фракции «Армения» Анна Григорян, возглавлявшая шествие Движения сопротивления из Тигранашена, заявила сегодня в ходе митинга на площади Франции, что Тигранашен, села Тавуша и Арцах – армянские и останутся армянскими.
«Когда мы начали это шествие, нас было 35 человек, а в конце шествия нас стало уже 3 тысяч. Наше единство невозможно разрушить», - сказала оппозиционный депутат.
Она отметила, что стерты все разделительные линии и армянский народ объединился вокруг одной идеи – Арцах никогда не будет в составе Азербайджана, ни сантиметр армянской земли не будет уступлен врагу, достоинство армянского народа не подлежит торгу.
«Мы боремся во имя будущего наших детей, во имя Арцаха и Армении, никуда не уйдем отсюда, поскольку победа за нами, победа будет нашей», - заявила Анна Григорян.