Փաշինյանի հենարան ուժայիններն աստիճանաբար կարձանագրեն այն, ինչն իրականում կա, և Փաշինյանի հեռանալը կլինի ժամերի հարց․ Արմեն Ռուստամյան
Ֆրանսիայի հրապարակում լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանը նշել է, որ Նիկոլ Փաշինյանի հենարանը իր շուրջ խմբված նեղ շրջանակն է և ուժայինները, որոնք շուտով կգիտակցեն իրերի իսկական դրությունը։
«Նիկոլ Փաշինյանը կամավոր հրաժարական չի տա, նրան պետք է ստիպել հրաժարական տալ։ Իր հենարանը մնացել է այն նեղ շրջանակը, որոնք կապված են միմյանց հետ ապազգային ծրագրերով և ուժայինները, որոնք, ի վերջո, հասկանալու են՝ ում են պաշտպանում և ում վրա են հարձակվում։
Հարձակվում են այն մարդկանց վրա, որոնց հաշվին այսօր գոյություն ունե՞ն։
Նրա հենարանը կամաց-կամաց կարձանագրի այն, ինչն իրականում կա, և այդ պարագայում Փաշինյանի հեռանալը կլինի ժամերի հարց»,- ասել է Արմեն Ռուստամյանը։

Армен Рустамян: Опора Пашиняна – силовики вскоре осознают реальную ситуацию, и уход Пашиняна станет вопросом часов
Опорой Никола Пашиняна остается собравшаяся вокруг него узкая группа лиц и силовики, которые вскоре осознают реальное положение дел, заявил сегодня представитель АРФ «Дашнакцутюн», член фракции «Армения» Армен Рустамян в беседе с журналистами на площади Франции.
«Никол Пашинян добровольно не подаст в отставку, его нужно принудить к отставке. Его опорой остались узкая группа лиц, которые связаны друг с другом антигосударственными программами и силовики, которые, в конце концов, поймут, кого защищают и на кого нападают.
Они нападают на тех людей, за счет которых сегодня существуют?
Его опора постепенно зафиксирует, что происходит в реальности, и тогда уход Пашиняна станет вопросом нескольких часов», - сказал Армен Рустамян.