ՀՀ ԱԳ նախարարը և ԱՄՆ պետքարտուղարը կստորագրեն քաղաքացիական միջուկային ոլորտում ռազմավարական համագործակցության մասին փոխըմբռնման հուշագի
02/05/2022 18:50
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը կստորագրեն քաղաքացիական միջուկային ոլորտում ռազմավարական համագործակցության մասին փոխըմբռնման հուշագիր: Հայտնում են ԱՄՆ պետդեպարտամենտից:
Մայիսի 2-6-ը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ մասնակցելու Հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության նիստին:
Վաշինգտոնում Արարատ Միրզոյանը նաև հանդիպումներ կանցկացնի ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի, USAID տնօրեն Սամանթա Փաուերի, ԱՄՆ նախագահի հատուկ օգնական Ամանդա Սլոթի և այլ գործընկերների հետ:

Армения и США подпишут меморандум о стратегическом сотрудничестве в области гражданской ядерной энергетики
02/05/2022 18:58
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян и государственный секретарь США Энтони Блинкен подпишут Меморандум о взаимопонимании в отношении стратегического сотрудничества в области гражданской ядерной энергетики. Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на официальный сайт госдепартамента США.
Напомним, что 2-6 мая министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян посетит с рабочим визитом Соединенные Штаты Америки для участия в заседании стратегического диалога Армения-США.
В Вашингтоне Арарат Мирзоян также встретится с госсекретарем США Энтони Блинкеном, администратором USAID Самантой Пауэр, специальным помощником президента США Амандой Слот и другими коллегами.
Состоятся встречи с высокопоставленными представителями Конгресса США.
В рамках визита министр иностранных дел Армении выступит с речью в аналитическом центре Atlantic Council.