Չնեղվեք և չհուսահատվեք, սա դեռ սկիզբն է, ամեն ինչ լավ է լինելու. Արթուր Վանեցյանը կոչ է անում դուրս գալ պայքարի
Ողջ գիշերվա ընթացքում մեր պայքարի ընկերների հետ եղել ենք Ֆրանսիայի հրապարակում, վաղ առավոտից մայրաքաղաքի Կենտրոն և Արաբկիր համայնքներում իրականացվել են բողոքի ակցիաներ, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում հայտարարեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Ցավոք, ոստիկանության կողմից կիրառվել է անհամաչափ ուժ, ունենք 2-3 հոգի, որ ստացել են մարմնական վնասվածքներ։ Բերման են ենթարկվել 200-ից ավելի քաղաքացի, նրանցից մի մասի գտնվելու վայրն այս պահին անհայտ է։ Բայց դա որևէ կերպ չի ազդում մեր տրամադրության վրա, սա պայքար է հանուն մեր հայրենիքի և ժողովրդի», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Նա քաղաքացիներին կոչ արեց չվախենալ որևէ մեկից և դուրս գալ փողոց պայքարի։
«Եթե մենք պայքարենք, որևէ մեկը չի կարող կասեցնել այդ ընթացքը, չկա այդպիսի ուժ, որ դուրս կգա ժողովրդի դեմ։ Վեճի մի բռնվեք ոստիկանների հետ, դուք ձեր գործն արեք։ Սիրելի ուսանողներ, դուրս եկեք փողոց, սա ձեր պայքարն է։ Բոլորս միասին պետք է պայքարենք հանուն մեր հայրենիքի», - հայտարարեց Վանեցյանը՝ կոչ անելով չնեղվել և չհուսահատվել։
«Սա դեռ սկիզբն է, ամեն ինչ լավ է լինելու։ Մինչև 18:00-ը քաղաքացիական ահնազանդության ակցիաներ ենք անելու, իսկ 18։00-ին բոլորիդ սպասում ենք Ֆրանսիայի հրապարակում, որտեղ կտեղեկացնենք մեր հետագա գործողությունների մասին», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։

Это только начало, все будет хорошо – Артур Ванецян
Мы вместе с товарищами по борьбе провели всю ночь на площади Франции, с раннего утра в административных районах Арабкир и Кентрон проходят акции протеста, заявил в прямом эфире на своей странице в Facebook председатель партии «Родина», руководитель фракции «Честь имею» Артур Ванецян.
«К сожалению, полиция применила несоразмерную силу, 2-3 человека получили телесные травмы. Подвергнуты приводу более 200 граждан, местонахождение части из них на данный момент неизвестно.  Но это не влияет на наше настроение, это борьба во имя нашей родины и народа», - сказал Артур Ванецян.
Он призвал граждан никого не бояться и выходить на улицу для борьбы.
«Нашу борьбу никто не может остановить ее, в мире нет такой силы, которая может выйти против народа. Дорогие студенты, выходите на улицу, это ваша борьба. Мы вместе должны бороться за нашу Родину», - заявил Ванецян, призвав не расстраиваться.
«Это только начало, все будет хорошо. До 18:00 мы будем проводить акции гражданского неповиновения, а в 18:00 жду всех вас на площади Франции, где мы сообщим о наших дальнейших действиях», - сказал Артур Ванецян.