Ուսադիր կրող ավելի խայտառակ երևույթ չեմ հանդիպել, ով թքած ունի համազգեստի, ուսադիրի վրա. Տիգրան Աբրահամյանը՝ ՊՊԾ պետի մասին
«Տեսնես ինչպե՞ս են իրենց զգում այն մարդիկ, ովքեր ծառայում են սույն անձի՝ ԱԱԾ պետական պահպանության ծառայության պետ Սարգիս Հովհաննիսյանի ենթակայությամբ։
Ուսադիր կրող ավելի խայտառակ երևույթ չեմ հանդիպել, ով թքած ունի համազգեստի, ուսադիրի ու իր ծառայության վրա։
ԱԱԾ տնօրենին հորդորելու կարիք չեմ տեսնում, որովհետև սա ուղիղ ենթարկվում է Փաշինյանին, իսկ նրա շրջապատում նման դեմքերը խրախուսելի պաշտոնյաներ են։
Հիմա սրա նմաններով ով է՞ զբաղվելու, թե՞ դիտավորյալ եք անում, որ մարդիկ ափերից դուրս գան ու գլուխները ջարդեն, էտ ժամանակ էլ ասեք, թե գիտեք, ընդդիմությունը իրավապահների նկատմամբ բռնություն է կիրառում։
Իրավապահ համակարգի ղեկավարություն, փաստորեն էս բռնությունների մասին էիք հա՞ իրար հերթ չտալով զգուշացնում։ Պետական մեքենան իր ողջ լկտիությամբ ուզում է հանրությանը ներկայանալ և մտածում է, որ երևի անպատիժ կմնա։
Մեդիահաբի լրագրողի, օպերատորի նկատմամբ այս լկտի պահվածքը անպատասխան չպետք է մնա։
Իրավապահ համակարգ, եթե սրան էլ չեք արձագանքելու, ասեք վերջնական իմանանք, բայց հետո չասեք, թե ինչի եք մեզ գործիք, մահակ կամ իշխանական չագուչ անվանում»։

Тигран Абрамян: Я не встречал более позорного явления в погонах, которому плевать на форму, погоны
«Интересно, как себя чувствуют люди, которые служат в подчинении этого человека – начальника Службы государственной охраны СНБ Саркиса Ованнисяна?
Я не встречал более позорного явления в погонах, которому плевать на форму, погоны и свою службу.
Не вижу смысла обращаться с призывом к директору СНБ, потому что этот напрямую подчиняется Пашиняну, а в его окружении подобные лица – поощряемые чиновники.
Кто теперь будет заниматься такими, как он? Или вы намеренно это делаете, чтобы люди вышли из себя и разбили им головы, а вы сказали бы, мол, знаете, оппозиция применяет насилие в отношении правоохранителей.
Руководство правоохранительной системы, фактически, вы наперебой предупреждали о таком насилии?
Государственная машина хочет предстать перед обществом со всем своим хамством и думает, что, видимо, останется безнаказанной.
Это наглое поведение по отношению к журналисту и оператору новостного сайта MediaHub не должно остаться без ответа.
Правоохранительная система, если вы не собираетесь реагировать и на это, то дайте нам знать окончательно, но потом не жалуйтесь, почему вас называют инструментом, дубинкой или молотком власти».