Մայրաքաղաքում բողոքի ակցիաներ են. փակ են կենտրոնական փողոցները
Այս պահին փակ են Արշակունյաց պողոտան, Մաշտոց-Ամիրյան փողոցների խաչմերուկը, Հերացի, Չարենցի փողոցները և կենտրոնական մի շարք այլ փողոցներ։
Ընդդիմության համակիրները շարունակում են նստացույցը Ֆրանսիայի հրապարակում։
Հիշեցնենք՝ երեկ հրավիրված հանրահավաքում ԱԺ փոխնախագահ, ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանը հայտարարեց, որ այսօր առավոտյան ժամը 08։30-ից սկսած ընդդիմությունն սկսում է մասշտաբային անհնազանդության ակցիաներ։
«Առավոտից սկսում ենք սրանց իշխանազրկելու պրոցեսը։ Թրքահպատակ իշխանությանը պետք է րոպե առաջ հեռացնել՝ հանուն Հայաստանի, Արցախի և հանուն հայ ժողովրդի։
Հանրապետության բազմաթիվ փողոցներ և մայրուղիներ լինելու են փակ. հատկապես Կենտրոն համայքում որևէ մեքենայի շարժ պետք է չլինի», - ասել էր Սաղաթելյանը՝ ուսանողներին և մյուս քաղաքացիներին կոչ անելով վաղ առավոտից դասադուլներ և գործադուլներ սկսել, փակել իրենց գյուղերի և քաղաքների փողոցները։

В Ереване проходят акции протеста: закрыты центральные улицы
На данный момент закрыты проспект Аршакуняц, перекресток Маштоца-Амиряна, улицы Гераци, Чаренца и ряд других центральных улиц.
Сторонники оппозиции продолжают сидячий пикет на площади Франции.
Напомним, вице-спикер парламента, депутат фракции «Армения», Верховный представитель АРФД Ишхан Сагателян накануне заявил на митинге, что завтра утром, начиная с 08:30, оппозиция начинает масштабные акции гражданского неповиновения.
«Завтра с утра мы начинаем процесс отстранения от власти этих. Обслуживающая интересы турка власть должна быть отстранена как можно скорее во имя Армении, Арцаха и во имя армянского народа.
Завтра многочисленные улицы будут закрыты, особенно в административном районе Кентрон не должно быть ни одной машина», - сказал он, призвав студентов и других граждан с утра начать забастовку, перекрыть дороги в своих селах и городах.