Ինչ-որ օլիգարխների և Նիկոլի շրջանակների խմբակների կողմից ոստիկանական հագուստով անձինք կատարում են նրա հանձնարարությունները. ԱԺ փոխնախագահ
Ոստիկանությունը շարունակում է բիրտ ուժ կիրառել ցուցարարների նկատմամբ, աչքի են ընկնում հատկապես սև բերետները, որոնք ակնհայտորեն ղեկավարվում են ինչ-որ խմբերի կողմից, ասուլիսի ժամանակ ասաց ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Մենք տեղեկություն ունենք, որ նրանց մեջ կան մարդիկ, որոնց մի մասի անուն-ազգանունը գրված չէ, մյուսներինն էլ կեղծ է։ Ինչ-որ օլիգարխների և Նիկոլի շրջանակների խմբակների կողմից ոստիկանական հագուստով կատարում են նրա հանձնարարությունները՝ վնասելով քաղաքացիներին։
Այս պահի դրությամբ 200-ից ավելի բերման ենթարկված ունենք, բայց սա չի կարող կասեցնել մեր պայքարը. որքան բերման են ենթարկում, այնքան ավելանում են», - ասաց ընդդիմադիր գործիչը։
Իշխան Սաղաթելյանը նշեց, որ մոտավոր պատկերացում ունեն՝ որ օլիգարխի մասին է խոսքը, սակայն անուններ կհնչեցնեն ավելի ուշ։

Переодетые в форму полицейских охранники каких-то олигархов из окружения Никола выполняют его поручения – Ишхан Сагателян
03/05/2022 15:38
Полиция продолжает применять грубую силу в отношении митингующих, особенно бросаются в глаза "черные береты", которые явно управляются какими-то группами, заявил сегодня на пресс-конференции спикер парламента, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян.
«У нас есть информация, что среди них есть люди, имя-фамилия части которых не написаны на нагрудных знаках, а у остальной части – поддельные. переодетые в полицейские формы охранники каких-то олигархов из окружения Никола выполняют поручения, применяя насилие в отношении граждан.
По состоянию на данный момент задержаны больше 200 граждан, но это не может остановить нашу борьбу. Чем больше подвергают приводу, тем больше нас становится», - сказал Ишхан Сагателян.
Он отметил, что они приблизительно представляют, о каком олигархе идет речь, но назовут имена позже.