Հավատում եմ՝ թուրքերի կողմից սիրված այս իշխանության վերջը մոտենում է․ Մհեր Մկրտչյան
«Մենք պարզ ընտրության առաջ ենք՝ մնալ տանը , թրքանալ, փոքրանալ և օրերից մի օր դառնալ մի փոքր քաղաք-պետություն՝ ինչ-որ մի երկրի կազմում կամ դուրս գալ փողոց և վերջ տալ թուրքերի կողմից սիրված այս իշխանությանը»,- Ֆրանսիայի հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ ասաց ռեժիսոր Մհեր Մկրտչյանը։
Նա համոզմունք հայտնեց՝ այսօր պայքարի ելած յուրաքանչյուր մարդ հանուն ապագա սերնդի, հանուն նրա, որ իրենց երեխաներն ապրեն Հայաստանում ու լինեն հայ, պատրաստ է չկոտրվել, չհիասթափվել։
«Ես հավատում եմ, որ մեզ դեռ չմիացած, տանը նստած շատ-շատ հայեր նույնպես պատրաստ են։ Նրանք ուզում են համոզված լինել, որ այստեղ գտնվող մարդիկ կգնան մինչև վերջ։ Նրանք ուզում են համոզված լինել, որ այստեղ գտնվող քաղաքական ուժերը կգնան մինչև վերջ։ Ես հավատում եմ, որ կգնան։
Ես հավատում եմ, որ բոլորս կգնանք մինչև վերջ։ Ու ամենակարևորը՝ ես անկեղծ հավատում եմ, որ դավաճանների իշխանության վերջը մոտենում է»,- ասաց Մհեր Մկրտչյանը։

Я верю, что конец этой власти предателей приближается – Мгер Мкртчян
«Мы стоим перед простым выбором – оставаться дома, отуречиться, изо дня в день становиться меньше и стать маленьким городом-государством в составе какой-то страны или выйти на улицу и покончить с властями, которых так любят турки», - заявил сегодня в ходе митинга на площади Свободы режиссер Мгер Мкртчян.
Он выразил убеждение, что любой вышедший на борьбу человек во имя будущего поколения, во имя того, чтобы его дети могли жить в Армении и оставались армянами, готовы не сдаваться, не отчаиваться.
«Я верю, что многие армяне, которые не присоединись к нам, сидят дома, также готовы. Они хотят убедиться в том, что находящиеся здесь люди пойдут до конца. Они хотят убедиться, что находящиеся здесь политические силы останутся до конца. Я верю, что останутся.
Я верю, что мы все пойдем до конца. И самое важное, я искренне верю, что конец этой власти предателей приближается», - сказал Мгер Мкртчян.