Երևանում բերման է ենթարկվել 209, Գեղարքունիքում՝ 8, Արարատում ու Արագածոտնում՝ 6-ական, Արմավիրում՝ 4, Լոռիում՝ 2 քաղաքացի
03/05/2022 18:26
Ոստիկանությունը շարունակում է բերման ենթարկել Երևանի ու մարզերի տարբեր փողոցներ փակած քաղաքացիներին։
«Ժամը 18-ի դրությամբ, Երևանի տարբեր հատվածներից ոստիկանության բաժիններ է բերման ենթարկվել 209 քաղաքացի», - Aysor.am-ին հայտնեցին ոստիկանությունից։
Գեղարքունիքի մարզից բերման է ենթարկվել 10, Արարատի մարզից՝ 6, Արագածոտնից՝ 6, Արմավիրից՝ 4, Լոռիից՝ 2 քաղաքացի։
Քաղաքացիները բերման են ենթարկվել վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 182 հոդվածով նախատեսված արարքի համար։ 182-րդ հոդվածը սահմանում է՝ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը։
Հիշեցնենք՝ 08։15-ից «Դիմադրություն» շարժման ներկայացուցիչները սկսել են խաղաղ անհնազանդության ակցիաները։

В Ереване задержаны 209 граждан, в Гегаркунике – десять, в Армавире – четыре, в Лори – два, в Арарате и Арагацотне – по шесть граждан
03/05/2022 18:51
Полиция Армении продолжает задерживать участников акций гражданского неповиновения, которые с раннего утра перекрывают улицы в Ереване и различных областях республики.
«По состоянию а 18:00, в различных частях Еревана задержаны и доставлены в отделы полиции 209 граждан», - сообщили Aysor.am в полиции.
В Гегаркуникской области подвергнуты приводу 10 человек, в Армавире – 4, в Лорийской области – 2, в Араратской области – 6, в Арагацотне – 6 граждан.
Напомним, сегодня с 08:15 представители Движения сопротивления проводят акции протеста с требованием отставки премьера Никола Пашиняна.