Իշխանության հետ բանակցելու մեկ օրակարգ կա. դա Նիկոլի հեռացման հարցն է. Իշխան Սաղաթելյան
Իշխանության հետ բանակցելու մեկ օրակարգ կա. դա Նիկոլի հեռացման օրակարգն է, ուրիշ խոսելու բան չկա, ասուլիսի ժամանակ ասաց ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը։
Նրա խոսքով՝ ՀՀ գործող իշխանությունն այսօր միայն մեկ հենարան ունի՝ ոստիկանությունը, դրա համար էլ ցուցարարների նկատմամբ բռնարարքների համար իշխանական ներկայացուցիչները պարբերաբար շնորհակալություն են հայտնում իրավապահներին։
«Իշխանության ներկայացուցիչները դեռ պատմական շանս ունեն և չկիսելու Նիկոլի դավաճան ու արյունոտ պատասխանատվությանը։ Եթե կընդունեն-կհասկանան սա, լավ, եթե ոչ՝ ուշ կլինի», - ասաց ընդդիմադիր գործիչը։

Ишхан Сагателян: Есть только одна повестка переговоров с властями – отставка Никола Пашиняна
Есть только одна повестка переговоров с властями: это повестка – отставка Никола Пашиняна, ни о чем другом мы не намерены говорить с ними, заявил сегодня на пресс-конференции спикер парламента, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян.
По его словам, сегодня у действующей власти есть только одна опора – полиция, поэтому представители власти периодически выражают благодарность правоохранителям за насилие в отношении митингующих.
«У представителей власти пока есть исторический шанс не разделять с Николом Пашиняном предательскую и кровавую ответственность. Если примут, поймут это, хорошо, если нет, то будет поздно», - сказал он.