«Փաստ». Փաշինյանն ու իր շրջապատը տագնապի մեջ են. ՔՊ-ականներն արդեն միջնորդներ են փնտրում ընդդիմադիրների հետ
03/05/2022 09:55
«Փաստ» թերթը գրում է. «Որքան բողոքի ակցիաները ավելի մեծ թափ են ստանում, այնքան ջղագրգիռ են դառնում քպականները: Նրանցից ոմանք ընդդիմության ու ակցիաներին մասնակցող քաղաքացիների մասին այնպիսի բառապաշար են կիրառում, որ նույնիսկ «ծանր վիրավորանք» հոդվածը կարող է քիչ լինել: Սակայն ուշագրավ է, որ «ավանգարդում» ընդամենը 10-15 քպական է, որ միշտ էլ աչքի է ընկել իր «հունանավետիսյանությամբ»՝ հանուն Նիկոլ Փաշինյանի:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, խմբակցության մեծամասնությունը պարզապես աշխատում է առայժմ ստվերում մնալ, մինչև տեսնեն՝ ինչ է լինում։ Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի դեպքում ընդամենը մեկ ժամ անց ՔՊ խմբակցության մոտ 40 պատգամավոր պատրաստ է ընտրել ընդդիմության առաջարկած թեկնածուին: Երեկ էլ մեր քպական աղբյուրը փոխանցեց, որ հանրահավաքի և ակցիաների ժողովրդականությունից Փաշինյանն ու իր շրջապատը տագնապի մեջ են, ինչի պատճառով քպականներն արդեն միջնորդներ են փնտրում ընդդիմադիրների հետ»։

«Паст»: Пашинян и его окружение встревожены, члены «Гражданского договора» ищут посредников для переговоров с оппозицией
03/05/2022 11:16
Газета «Паст» пишет, что чем больший оборот набирают акции протеста, тем нервознее становятся члены «Гражданского договора».
Некоторые из них используют такой лексикон об оппозиции и участвующих в акциях гражданах, что даже статьи о «тяжких оскорблениях» недостаточно. Однако примечательно, что в «авангарде» всего 10-15 депутатов «Гражданского договора», которые всегда бросались в глаза своим «унанаветисянством» ради Никола Пашиняна.
По сведениям издания, большая часть фракции старается сейчас оставаться в тени, пока увидит, чем это закончится. Как передают наши источники, в случае отставки Никола Пашиняна буквально через час около 40 депутатов готовы избрать предложенного оппозицией кандидата.
«Вчера наши источники в «Гражданском договоре» сообщили, что после многотысячного митинга и акций неповиновения вызвали Пашинян и его окружение встревожены, из-за чего члены правящей фракции ищут посредников для переговоров с оппозиционерами», - пишет газета.