Իրեն ժողովրդի վարչապետ հռչակածը թաքնվել է ոստիկանական մեծ ուժերի հետևում. նա պետք է հեռանա. Արթուր Վանեցյան
04/05/2022 17:37
Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հրաժարական տա և հեռանա։ Իրեն ժողորդի վարչապետ հռչակածը թաքնվել է ոստիկանական մեծ ուժերի հետևում, ԱԺ շենք է տարել հազարավոր ոստիկանների և անվտանգության աշխատակիցների և փորձում է ցույց տալ, որ տիրապետում է իրավիճակին, Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով հանրահավաքի ժամանակ ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
«Բայց իրականում իշխանությունն այստեղ է, իշխանությունը ժողովուրդն է որոշելու։ Մենք շարունակում ենք դեռևս համբերատար սպասել։ Սպասում ենք և կոչ ենք անում բոլորին միանալ մեզ։ Մարդիկ, որոնք մնացել են տանը կամ դեռևս չեն հասել, միացեք ժողովրդին և համազգային շարժմանը», - ասաց ընդդիմադիր գործիչը։

Провозгласивший себя народным премьером скрывается за многочисленными полицейскими силами, он должен уйти – Артур Ванецян
04/05/2022 18:32
Никол Пашинян должен подать в отставку и уйти. Провозгласивший себя народным премьером скрывается за многочисленными полицейскими силами, привел в здание парламента тысячи полицейских и сотрудников безопасности и пытается показать, что владеет ситуацией, заявил сегодня бывший директор СНБ, председатель партии «Родина», руководитель фракции «Честь имею» Артур Ванецян на митинге с требованием отставки Никола Пашиняна у парламента.
«Однако в действительности власть находится здесь, народ решит, кто власть. Мы пока ждем терпеливо. Ждем и призываем всех присоединиться к нам. Люди, которые все еще дома, присоединяйтесь к народу и всенародному движению», - сказал оппозиционный деятель.