Մի օրակարգ կա իշխանության հետ քննարկելու՝ անցնցում, արագ հեռանալու օրակարգն է. Իշխան Սաղաթելյան
Ժողովուրդը ոտքի է կանգնում, ժամ առ ժամ մեր թիմն ավելանում է։ Կարող ենք հստակ արձանագրել, որ մեր ժողովուրդն իր պահվածքով փաստեց, որ օրվա իշխանությունը չունի մանդատ՝ երկիրը նոր զիջումների տանելու, Երևանում բողոքի ակցիա իրականացնելիս լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ, ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը։
«Հիմա նաև պետք է փաստենք, որ օրվա իշխանությունն այլևս չունի իշխանություն, պետք է օր առաջ հեռանա», - ասաց նա։
Լրագրողի հարցին, թե իշխանությունից առաջարկ եղե՞լ է քննարկելու իրավիճակը, Իշխան Սաղաթելյանը պատասխանեց.
«Մի օրակարգ կա իրենց հետ քննարկելու՝ անցնցում, արագ հեռանալու օրակարգն է։ Այլ օրակարգ չկա իրենց հետ խոսելու»։
Նա ասաց, թե այս պայքարն ավարտվելու է Նիկոլ Փաշինյանի հեռանալով.
«Հայաստանի համար բացվելու է նոր արշալույս, իսկ այս մարդիկ տանում են պետականության կործանման։ Իրենց հեռացումով Արցախը երբեք չի լինելու Ադրբեջանի կազմում և Հայաստանը չի թրքացվելու»։

Ишхан Сагателян: Есть только одна повестка обсуждения с действующей властью – повестка отставки
Народ пробуждается, наша команда изо дня в день становиться больше. Мы можем четко зафиксировать, что наш народ своим требованием констатировал – у действующей власти нет мандата вести страну на новые уступки, заявил сегодня в ходе акции протеста в Ереване вице-спикер парламента, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян.
«Сейчас мы должны также констатировать, что у действующей власти нет больше власти, и она должна уйти как можно скорее», - сказал он.
На вопрос журналиста, предлагали ли власти оппозиции обсудить создавшуюся ситуацию, Ишхан Сагателян ответил:
«Есть одна повестка обсуждения с действующей властью – повестка быстрого ухода, без потрясений. Другой повестки обсуждения нет».
Он сказал, что эта борьба закончится отставкой Никола Пашиняна.
«Для Армении откроется новая возможность, а эти люди ведут страну к гибели. После их  отстранения Арцах никогда не будет в составе Азербайджана и Армения не будет отуречена».
По словам Ишхана Сагателяна, дальнейшие шаги оппозиции будут четкими: «Мы сформируем правительство национального согласия, в состав которого войдут здоровые силы».