Ժողովուրդն ունի հազարավոր զոհեր, կորուստներ, դժբախտություն, իսկ իշխանությունն ԱԺ-ի դահլիճում ծափահարում է․ ինչի՞ համար․ Արամ Վարդևանյան
04/05/2022 21:03
Բոլորիս դիմադրության շարժումն ու պայքարն անկասելի է, Ֆրանսիայի հրապարակում հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը։
Անդրադառնալով ԱԺ-ի դահլիճում իշխող խմբակցության այսօրվա վարքագծին՝ Արամ Վարդևանյանն ընդգծեց՝ ժողովրդին խաբող իշխանությունը, որը ծափահարում է նույն այդ ժողովրդի դժբախտությունների, կորուստների համար, հեռանալու է։
«Այն իշխանությունը, որը խաբում է ժողովրդին, որն անկեղծ չէ ժողովրդի հետ, որն, ունենալով հազարավոր զոհեր, կորուստներ, դժբախտություն, ԱԺ-ի դահլիճում ծափահարում է, ծափահարում է ինչի՞ համար։ Դուք ի՞նչ ուրախանալու բան ունեք։ Այդ իշխանությունը չի մնալու, հեռանալու է, գնալու է»,- ասաց նա։

Арам Вардеанян: Власть, которая принесла народу несчастье, потери, тысячи жертв, аплодирует в парламенте. Чему вы аплодируете?
Движение сопротивления и наша общая борьба необратимы, заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции депутат фракции «Армения» Арам Вардеванян.
Обратившись к сегодняшнему поведению фракции «Гражданский договор» в парламенте, Арам Вардеванян подчеркнул, что лгущая народу власть, которая аплодирует несчастьям, потерям этого народа – должна уйти.
«Власть, которая лжет народу, нечестна с народом, которая принесла несчастье, тысячи жертв, потери, аплодирует в парламенте. Чему аплодирует? Чему вы радуетесь? Эта власть не останется, уйдет», - сказал он.