Հրաժարական չի լինելու. էս երկիրը որբի գլուխ չէ. Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանը անդրադարձել է ընդդիմադիրների այն պնդումներին, թե Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստվում է հրաժարական տալ: Չախոյանը հերքել է շրջանառվող լուրերը՝ շեշտելով, որ ՀՀ քաղաքացին ընդամենը մեկ տարի առաջ է կատարել իր ընտրությունը։
«Վարչապետի հրաժարականի մասին կեղծ լուրեր տարածողներն ավելի շուտ սեփական ծոծրակը կտեսնեն, բայց հրաժարական չեն տեսնի։
ՀՀ քաղաքացին ընդամենը մեկ տարի առաջ է կատարել իր ընտրությունը։
Երևանի փողոցներում Արցախը փրկողները յուրայիններին ոգևորելու համար հերթական ստեր են տարածում։ Հասկանում եմ որ մաշվել եք, որ գնալով ավելի սակավաթիվ եք դառնում, բայց նման ստերով ու փոքրիկ չարաճճիություններով է՛լ ավելի եք հիասթափեցնելու ձեր իսկ կողմնակիցներին։
Օրերի հարց է, ձեր կողմնակիցները հիասթափվելու են հենց ձեզնից, որովհետև հրաժարական չի լինելու։
Հ. Գ․ Էս երկիրը որբի գլուխ չէ, որ ամեն տարի հրաժարական ու արտահերթ ընտրություն պահանջեք», - գրել է Չախոյանը:

Отставки не будет, гражданин Армении год назад сделал свой выбор – Тарон Чахоян
Заместитель руководителя аппарата премьер-министра Тарон Чахоян обратился к утверждениям оппозиционеров о том, что Никол Пашинян собирается подать в отставку. Чахоян опроверг муссируемые сведения, отметив, что гражданин Армении всего год назад сделал свой выбор.
«Распространяющим ложные сведения об отставке премьер-министра не видать этой отставки как своих ушей.
Гражданин Армении всего год назад сделал свой выбор.
Спасающие Арцах на улицах Еревана распространяют очередную ложь, чтобы воодушевить своих. Понимаю, что силы иссякают, что с каждым днем становитесь меньше, но подобной ложью и маленькими шалостями еще больше разочаруете ваших же сторонников.
Это вопрос дней, Ваши сторонники разочаруются в вас, поскольку отставки не будет.
P.S. Эта страна не сирота, чтобы каждый год вы требовали отставки и внеочередных выборов», - написал Тарон Чахоян.