«Ժողովուրդ». Ուժային կառույցների ղեկավար կազմը, շունչները պահած, հետևել է Աղվան Հովսեփյանի ելույթին
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում ընթանում էր ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի գործով դատական նիստը: Նիստին Աղվան Հովսեփյանը ուշագրավ հայտարարություններ արեց՝ նշելով, որ այս երեք տարվա ընթացքում ուղերձներ է ստացել համապատասխան մարմիններից, նախազգուշացումներ, որ եթե հանկարծ փորձի բացակայել երկրից, իր որդիներն անմիջապես կկալանավորվեն:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ երեկ ուժային կառույցների ղեկավար կազմը՝ Գլխավոր դատախազությունը, ՀՀ ոստիկանությունը, ԲԴԽ-ն, Հակակոռուպցիոն կոմիտեն, ԱԱԾ-ն, ուշադիր, շունչները պահած հետևել են Հովսեփյանի ելույթին՝ սպասելով, թե իրենց էլ կանդրադառնա, սակայն Հովսեփյանը անդրադարձավ միայն Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանին, թե ինչպես է նա դիմել, որ Քննչական կոմիտեում քննիչ աշխատի, սակայն ստացել է մերժում:
Ավելի ուշ Աղվան Հովսեփյանին է դիմել Սասուն Խաչատրյանի հայրը` Արաբկիրի դատարանի նախագահ Մհեր Խաչատրյանը, սակայն նրա խնդրանքը ևս չի բավարարվել»։

«Жоховурд»: Руководители силовых структур, затаив дыхание, следили за выступлением Агвана Овсепяна
Вчера в суде общей юрисдикции Еревана проходило судебное заседание по делу бывшего генерального прокурора Армении Агвана Овсепяна, пишет газета «Жоховурд». На заседании Агван Овсепян сделал довольно примечательные заявления, отметив, что за эти три года получал от соответствующих органов месседжи, предупреждения о том, что если вдруг попытается уехать из страны, то его сыновья будут немедленно арестованы.
По сведениям издания, вчера руководящий состав силовых структур – генеральной прокуроры, полиции Армении, Высшего судебного совета, Антикоррупционного комитета, Службы национальной безопасности – внимательно, затаив дыхание, следили за выступлением Агвана Овсепяна в ожидании того, коснется ли их Овсепян, однако он обратился только к председателю Антикоррупционного комитета Сасуну Хачатряну. Рассказал, как тот обращался к нему, чтобы работать следователем в Следственном комитете, но получил отказ.
Позже Агван Овсепяну обратился отец Сасуна Хачатряна – председатель суда Арабкира Мгер Хачатрян, однако его просьба также не была удовлетворена.