«Ժողովուրդ». Մինչ բոլորը զբաղված են ցույցերով, ՔՊ-ականներն օրենքներ են ընդունում
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. Մինչ ընդդիմադիր ուժերը դրսում պայքար են սկսել Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությանը հեռացնելու պահանջով, այդ նույն իշխանությունը խորհրդարանում շարունակում է օրենքներ ընդունել, որոնք կարևոր նշանակություն ունեն, և որոնք հայտնի իրադարձությունների պատճառով դուրս են մնում հանրության ուշադրությունից:
Այսպիսով, երեկ Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունեց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ Վահե Ղալումյանի և Վահագն Հովակիմյանի հեղինակած ««Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» և ««Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը:
02-րդ հոդվածի 6-րդ մասը նախատեսում է ֆորսմաժորային իրավիճակ, երբ խոշորացված համայնքներում ինչ-ինչ պատճառներով համայնքի ղեկավար չի ընտրվում, ապա այս դեպքում հնարավորություն է ընձեռվում, որ վարչապետը կարողանա համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար նշանակել, մինչև համայնքը կընտրի իր ղեկավարին:
Նախագծի ընդունմամբ նաեւ «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 102-րդ հոդվածի 6-րդ մասով սահմանված դեպքերում համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար կարող է նշանակվել նաեւ տվյալ համայնքի ավագանու անդամը: Այս օրենքը ընդունվեց, որպեսզի Վանաձորում Մամիկոն Ասլանյանի փոխարեն հնարավոր լինի այլ քաղաքապետ ունենալ վարչապետի նշանակմամբ, իսկ մինչ այդ նա դեռ կմնա բանտում»:

«Жоховурд»: Пока все заняты митингами, «Гражданский договор» принимает в парламенте законы
Газета «Жоховурд» пишет, что пока оппозиционные силы начали на улице борьбу за отстранение власти Никола Пашиняна, эта власть продолжает принимать в парламенте законы, которые имеют важное значение и остаются вне поля зрения общественности из-за известных событий.
«Таким образом, вчера в парламенте был принят во втором и окончательном чтении пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в закон «О местном самоуправлении», авторами которых являются депутаты фракции «Гражданский договор» Ваге Галумян и Ваагн Овакимян.
Часть 6 статьи 02 предусматривает форс-мажорную ситуацию, когда по какой-либо причине в укрупненной общине не избирается руководитель, то в этом случае премьер-министр может назначить исполняющего обязанности руководителя общины, пока община изберет нового руководителя.
С принятием проекта в случаях, предусмотренных частью 6 статьи 102 закона «О местном самоуправлении», временно исполняющим обязанности главы муниципалитета может быть назначен также член Совета старейшин общины. Этот закон принят для того, чтобы вместо Мамикона Асланяна премьер мог назначить в Ванадзоре  другого мэра, а до этого он будет оставаться в тюрьме», - пишет газета.