Եթե սրանք շարունակեն մնալ իշխանության, կորցնելու ենք Արցախը, Սյունիքը, հետո մտածելու ենք Գեղարքունիքի մասին. Իշխան Սաղաթելյան
07/05/2022 14:18
Վանաձորում հանրահավաքի ժամանակ ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը Լոռու մարզպետ Արամ Խաչատրյանին զգուշացրեց, որ հավաքի սադրիչներին:
«Լակոտություններին վերջ տվեք, ձեզ քիչ ժամանակ է մնացել, մանր-մունր բաներով ժողովրդի շարժումը չեք կասեցնի», - հայտարարեց Սաղաթելյանը:
ԱԺ փոխնախագահի խոսքով՝ միայն նրա համար, որ Վանաձորի ընտրված քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանը «չի կզել» այս իշխանությունների դիմաց, գտնվում է բանտում:
«Այս քաղաքն անտեր վիճակում է գտնվում, սա է այս իշխանության դեմքը: Օր առաջ պետք է հեռացնել սրանց», - նշեց նա:
Սաղաթելյանն ասաց, թե Վանաձորը, ՀՀ բոլոր քաղաքներն ու գյուղերը պետք է ոտքի կանգնեն, որ կարողանան հեռացնել իշխանություններին ու երկիրը ստեղծված իրավիճակից դուրս բերեն:
«Եթե սրանք շարունակեն մնալ իշխանության, կորցնելու ենք ամեն ինչ, կորցնելու ենք Արցախը, Սյունիքը, հետո մտածելու ենք Գեղարքունիքի մասին, առհասարակ, մեր պետականության գոյությունը լինելու է հարցականի տակ», - ընդգծեց ընդդիմադիր քաղաքական գործիչը:

Если они останутся у власти, мы потеряем Арцах, Сюник, а потом нашу государственность – Ишхан Сагателян
07/05/2022 15:53
Вице-спикер парламента, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян сегодня на митинге в Ванадзоре предупредил губернатора Лорийской области Арама Хачатряна, чтобы отозвал своих провокаторов.
«Прекратите «пацанство», вам осталось мало времени, вы своими мелкими действиями не сможете остановить народное движение», - заявил Сагателян.
По словам вице-спикера парламента, избранный мэр Ванадзора Мамикон Асланян находится в тюрьме только за то, что «не прогнулся» перед этой властью.
«Этот город остался бесхозным, это – лицо действующее власти. Она должна быть отстранена днем раньше», - отметил он.
Ишхан Сагателян сказал, что Ванадзор, все города и села Армении должные встать на ноги, чтобы отстранить эту власть и вывести страну из создавшейся ситуации.
«Если они останутся у власти, мы все потеряем. Потеряем Арцах, Сюник, а потом начнем думать о Гегаркунике и вообще, существование нашей государственности будет под вопросом», - подчеркнул оппозиционный деятель.