Բաքուն ասում է այն, ինչ, ցավոք սրտի, ասում են Հայաստանի իշխանությունները. Վանեցյան (Տեսանյութ)
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանի դիտարկմամբ՝ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է այն, ինչի մասին մշտապես խոսում են Հայաստանի իշխանությունները, այն է՝ ընդդիմությունը երկիրը տանում է դեպի անդունդ։
«Մենք ինչ ենք ասում՝ ասում ենք, որ միակողմանի զիջումների չենք գնալու, Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականությունը չենք թողնելու, որ խախտվի, մենք չենք թողնելու, որ Արցախի ժողովուրդը լինի վտանգված, մենք չենք թողնելու, որ Արցախը լինի Ադրբեջանի կազմում, պարզ է, որ Բաքուն նման բան պիտի ասեր, նույնն ասում են, ցավոք սրտի, մեր իշխանությունները», - լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Արթուր Վանեցյանը։
Նա ասաց, թե այս փուլում մեծ տարբերություն չի տեսնում Բաքվի իշխանությունների ու Հայաստանի իշխանությունների խոսքերի մեջ։
Ընդդիմությունը խաղաղության օրակարգի կողմնակից է. ԱԱԾ նախկին տնօրենը վստահենցրեց՝ անպայման բերելու են խաղաղություն, որը բխելու է Հայաստանի, Արցախի ու հայ ժողովրդի շահերից։

Баку говорит то, что, к сожалению, говорят власти Армении – Артур Ванецян
По оценке бывшего директора Службы национальной безопасности, председателя партии «Родина», руководителя фракции «Честь имею» Артура Ванецяна, министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов заявил то, о чем постоянно говорят власти Армении, в частности, что оппозиция толкает Армению в пропасть.
«Мы говорим, что не пойдем на односторонние уступки, не позволим расшатать территориальную целостность Армении, мы не позволим, чтобы народ Арцаха находился под угрозой, не допустим, чтобы Арцах был в составе Азербайджана. Ясно, что Баку должен был сказать подобное, к сожалению, то же самое говорят наши власти», - заявил Артур Ванецян в беседе с журналистами.
Он сказал, что на данном этапе не видит большой разницы между заявлениями бакинских властей и властей Армении.
По словам Артура Ванецяна, оппозиция является сторонником повестки мира, однако этот мир должен исходить из интересов Армении, Арцаха и армянского народа.