Ձեզանից յուրաքանչյուրը ստիպեց ամբողջ աշխարհին վերանայել Հայաստանի և Հարավային Կովկասի վերաբերյալ բոլոր պլանավորումները․  հայկական գործոնը շարունակելու է մնալ որոշիչ․  Արթուր Ղազինյան
11/05/2022 21:21
Ձեզանից յուրաքանչյուրը ստիպեց ամբողջ աշխարհին վերանայել Հայաստանի և Հարավային Կովկասի վերաբերյալ բոլոր պլանավորումները․ հայկական գործոնը շարունակելու է մնալ որոշիչ․ Արթուր Ղազինյան
Ձեզանից վախենում են։ Ձեզանից վախենում է Ալիևը, որովհետև հորից իրեն փոխանցված գենետիկ կոդով իր գլխին զգում է հայկական բռունցքը,- դիմելով պայքարի դուրս եկած քաղաքացիներին՝ ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը։
Նա ընդգծեց՝ 1988-ին մի ամբողջ ազգ բռունցք դարձավ, այդ բռունցքն իջավ Ադրբեջանի գլխին․ նրանք մինչև հիմա զգում են դա ու վախենում են դրանից։
«Վախենում են ուղիղ կանգնած հայ մարդուց։ Վախենում են համախմբված հայից, որովհետև գիտեն, որ հային կոտրել հնարավոր չէ»,- ասաց Արթուր Ղազինյանը։
Ընդդիմադիր պատգամավորը հայտարարեց՝ որքան էլ որ Նիկոլ Փաշինյանն ու Իլհամ Ալիևը մինչ այս աշխարհին համոզել են, թե հայ ժողովուրդը համակերպվել է պարտության հետ, հաշտվել է Արցախի կորստի հետ, չի ուզում ունենալ պետություն ու իր հայրենիքում ապրել, աշխարհը ոտքի կանգնած հայ մարդու պայքարը տեսնելով՝ վերանայել է Հայաստանի և Հարավային Կովկասի վերաբերյալ իր բոլոր պլանավորումները։
«Այս օրերի ընթացքում ձեզանից յուրաքանչյուրը, մասնակցելով  այս տասնյակ հազարավոր մարդկանց հուժկու երթերին, հնչեցնելով պահանջները, կոտրեց այդ թեզը։ Մենք ամբողջ աշխարհին ցույց տվինք, որ չենք հաշտվել պարտության հետ, որ  երբեք չենք հրաժարվելու Արցախից և ապրել ու ապրելու ենք հավերժական Հայաստանում։
Ձեզանից յուրաքանչյուրն իր ամրությամբ, իր մտքով ու ոգով ստիպեց ամբողջ աշխարհին վերանայել Հայաստանի և Հարավային Կովկասի վերաբերյալ իրենց ունեցած բոլոր պլանավորումները։ Ներկայումս վերագծվում են բոլոր պլանները, և հայկական գործոնը շարունակելու է մնալ որոշիչ․  հայ ազգը շարունակելու է ապրել իր պատմական հայրենիքում»,- ասաց Արթուր Ղազինյանը։

Каждый из вас заставил весь мир пересмотреть планы относительно Армении и Южного Кавказа – Артур Казинян
11/05/2022 21:50
«Вас боятся. Вас боится Алиев, потому что чувствует над своей головой армянский кулак по генетическому коду, который перешел к нему от отца», - заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции депутат фракции «Армения» Артур Казинян.
Оппозиционный деятель отметил, что в 1988 году, когда вся нация стала единым кулаком, этот кулак опустился на голову Азербайджана и они до сих пор это чувствуют и боятся этого.
«Бояться армянина, который выправил свою спину. Бояться армянина, который сплотился, потому что знают, что такого армянина нельзя сломить», - сказал Артур Казинян.
Он отметил, что сколько бы Никол Пашинян и Ильхам Алиев ни пытались убедить международное сообщество, что армянский народ примирился с поражением, примирился с потерей Арцаха, не хочет иметь собственного государства и жить на своей родине, мир, увидев вставшего на борьбу армянина, пересмотрел все свои планы относительно Армении и Южного Кавказа.
«Каждый из вас разбил этот тезис, участвуя в течение этих дней в мощных многотысячных митингах, озвучивая свое требование. Мы показали всему миру, что не примирились с поражением, что никогда не откажемся от Арцаха, живем и будем жить в вечной Армении.
Каждый из вас своей силой, своей мыслью и душой заставил весь мир пересмотреть все свои планирования относительно Армении и Южного Кавказа. В настоящее время все планы перечеркиваются, и армянский фактор продолжит оставаться определяющим: армянская нация продолжит жить на своей исторической Родине», - сказал Артур Казинян.