Վարդենիսի զորամասում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայողի դի՝ սրտի մասում հրազենային վնասվածքով
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ այսօր՝ մայիսի 11-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։
ՀՀ ՊՆ Վարդենիսի N զորամասում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայողի դի՝  սրտի մասում հրազենային վնասվածքով։ Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով՝ մահացածը Գորիս քաղաքի բնակիչ 20-ամյա Արգիշտի Եղյանն էր, ով բանակ էր զորակոչվել Գորիսի զինկոմիսարտիատի կողմից։
Այս պահին զորամաս են այցելել ՀՀ պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանութան ծառայողներն ու Հայաստանի քննչական կոմիտեի Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության կայազորի քննչական վարչության քննիչները։

В воинской части Вардениса обнаружено тело солдата-срочника с огнестрельным ранением в области сердца
Сегодня, 11 мая, в Гегаркуниской области произошел трагический инцидент, сообщает SHAMSHYAN.com.
В N-ской воинской части Вардениса обнаружено тело военнослужащего срочной службы с огнестрельным ранением в области сердца. По сведениям Гагика Шамшяна, погибший –житель города Горис, 20-летний Аргишти Егян, который был призван в армию военным комиссариатом Гориса.
На данный момент в воинскую часть приехали служащие военной полиции и следователи гарнизонного военного следственного отдела Главного военного следственного управления СК Армении.