Նիկոլ Փաշինյանը հայ ժողովրդին ներկայացնելու մանդատ չունի, հետևաբար, նրա հետ այս օրերին ձեռք բերված ցանկացած պայմանավորվածություն առ ոչինչ է․ Իշխան Սաղաթելյան
11/05/2022 22:00
Հերթով շրջափակելու, արգելափակելու ենք պետական կառույցները, հասնելու ենք նրան, որ երկրում ստեղծվի լիարժեք երկիշխանություն, Ֆրանսիայի հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց ընդդիմության ներկայացուցիչներից Իշխան Սաղաթելյանը։
Նա ընդգծեց՝ Սփյուռքը ևս միացել է համահայկական, համազգային դիմադրությանը։
«Նիկոլ, տեսա՞ր՝ ոնց դիմավորեցին քեզ Նիդերլանդների մեր հայրենակիցները։ Իմացիր՝ ողջ հայ ժողովուրդն է այդպես բնութագրում քեզ ու այդպես մտածում քո մասին»,- ասաց Սաղաթելյանը՝ անդրադառնալով սփյուռքահայերի կողմից այսօր Նիդերլանդներում կազմակերպված բողոքի ակցիային, որի ժամանակ նրանք իրենց ակնհայտ դժգոհությունն էին արտահայտել Նիկոլ Փաշինյանի և նրա վարած քաղաքականության նկատմամբ։
Իշխան Սաղաթելյանը հիշեցրեց՝ հանրահավաքի հարթակից արդեն հայտարարել են, որ Նիկոլ Փաշինյանն այլևս չի ներկայացնում Հայաստանն ու հայ ժողովրդին։
«Նիկոլը հիմա արտասահմանում է։ Առաջիկա օրերին էլի ինչ-որ այցեր կան։ Մեկ անգամ ևս ասում ենք՝ Նիկոլ Փաշինյանը հայ ժողովրդին ներկայացնելու որևէ մանդատ չունի, հետևաբար, իր հետ այս օրերին ձեռք բերված որևէ պայմանավորվածություն առ ոչինչ է»,- ասաց նա։
Ընդդիմության ներկայացուցիչը հայտարարեց՝ Նիկոլ Փաշինյանի հեռացման պահանջով պայքարը շարունակվելու է մինչև վերջնական նպատակին հասնելը։ Վաղը ևս բողոքի գործողություններ են լինելու՝ ակցիաներ, ավտոերթեր, իսկ 16։00-ին կրկին հավաքվելու են Ֆրանսիայի հրապարակում։
«Ազգը ոտքի է կանգնել, մենք պատասխանատվություն ունենք․ հետքայլ չկա, գնալու ենք մինչև վերջ»,- ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։

Ишхан Сагателян: У Никола Пашиняна нет мандата представлять армянский народ, следовательно, любая достигнутая с ним в эти дни договоренность – ничто
11/05/2022 22:39
Мы будем поочередно блокировать государственные структуры, добьемся того, что  в стране сформируется двоевластие, заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции вице-спикер парламента, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян.
Он подчеркнул, что Диаспора также присоединилась к всеармянскому, общенациональному сопротивлению.
«Никол, ты видел, как тебя встретили наши соотечественники в Нидерландах? Знай, что весь армянский народ так думает о тебе», - сказал Ишхан Сагателян, касаясь организованной сегодня армянами диаспоры в Нидерландах акции протеста, в ходе которой они выразили свой протест против Никола Пашиняна и проводимой им политики.
Игшхан Сагателян напомнил, что уже заявлял с трибуны митинга, что Никол Пашинян больше не представляет Армению и армянский народ.
«Никол сейчас заграницей. В ближайшие дни будут еще какие-то визиты. Еще раз заявляю, у Никола Пашиняна нет какого-либо мандата представлять армянский народ, следовательно, любая достигнутая с ним в эти дни договоренность – ничто», - сказал Ишхан Сагателян.
Оппозиционный деятель заявил, что борьба с требованием отставки Никола Пашиняна продолжится до достижения окончательной цели. Завтра также будут акции протеста, автопробеги, а в 16:00 снова соберутся на площади Франции.