Գերասիմ Վարդանյանին կալանավորելը դասական քաղաքական հետապնդման օրինակ է. Թագուհի Թովմասյան
Քաղաքական հետապնդումները ժողովրդավարությունը թիվ մեկ բրենդ հռչակած իշխանության կողմից շարունակվում են, այս մասին հայտարարել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը։
Այսօր դատարանը որոշում է կայացրել 1 ամսով կալանավորել ԱԺ պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանի օգնական Գերասիմ Վարդանյանին:
«Սա դասական քաղաքական հետապնդման օրինակ է, քանի որ կալանավորման հիմքը դեռ 2020 թվականին տեղի ունեցած դեպք է, որի շրջանակներում մի քանի անգամ տարբեր դատարաններ մերժել են Գերասիմ Վարդանյանին կալանավորել, իսկ այսօր վերջինիս կալանավորում է մի դատավոր՝ Դավիթ Արղամանյանը, ով 2018 թվականի հեղափոխության օրերին թմբուկ էր զարկում Նիկոլ Փաշինյանի համար։
Իմիջայլոց, նա նույն դատավորն է, ով դեռ ամիսներ առաջ պատմության մեջ առաջին անգամ դատավորին՝ Բորիս Բաշխյանին կալանավորելու որոշում կայացրեց, որը կրկին քաղաքական հետապնդման արդյունք էր՝ արձանագրված ամենատարբեր կառույցների կողմից», - ընդգծել է ընդդիմադիր պատգամավորը։

Политические преследования со стороны провозгласившей демократию главным брендом власти продолжаются, заявила депутат парламента от фракции «Честь имею» Тагуи Товмасян.
Сегодня суд принял решение арестовать на 1 месяц помощника депутата парламента Тадевоса Аветисяна Герамсима Варданяна.
«Это классический пример политического преследования, поскольку основанием для ареста стал произошедший еще в 2020 году инцидент, в рамках которого различные суды несколько раз отказывались заключить под стражу Герасима Варданяна, а сегодня его заключает под стражу судья Давид Аргаманян, который в дни революции 2018 года бил в барабан для Никола Пашиняна.
Между прочим, это тот же судья, который еще несколько месяцев назад впервые в истории принял решение об аресте судьи – Бориса Бахшяна, что также было результатом политического преследования, зафиксированным самыми различными структурами», - подчеркнула оппозиционный депутат.