Հղի կնոջը վրաերթի ենթարկած ՃՈ մայորը կմնա ազատության մեջ. Shamshyan.com
Դատարանը մերժել է Երևանում 29-ամյա Սոնա Մնացականյանի մահվան ելքով վրաերթի ենթարկած, ՀՀ վարչապետին ուղեկցող ճանապարհային ոստիկանության մայոր Արամ Նավասարդյանին կալանավորելու միջնորդությունը, այս մասին տեղեկացնում է Shamshyan.com-ը։
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների դատարանի շենքում դատավոր Ռազմիկ Մարիկյանը դռնփակ դատական նիստը անցկացնելուց հետո անցել է խորհրդակցական սենյակ՝ որոշում կայացնելու, ապա վերադառնալով խորհրդակցական սենյակից մերժել է կալանավորման միջնորդությունը և քննիչի որոշումը թողել անփոփոխ:
Արամ Նավասարդյանը ազատ էր արձակվել չհեռանալու մասին ստորագրությամբ։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 26-ին Երևանի Պարոնյան-Լեո փողոցների խաչմերուկում վարչապետի ավտոշարասյանն ուղեկցող ՃՈ ավտոմեքենան վրաերթի էր ենթարկել Սոնա Մնացականյանին, ինչից հետո մեքենաներից որևէ մեկը կանգ չէր առել։ Սոնա Մնացականյանը հղի էր։

Суд отклонил ходатайство о аресте сопровождавшего кортеж премьер-министра Армении майора дорожной полиции Арама Навасардяна, который совершил наезд со смертельным исходом на 29-летнюю Сону Мнацаканян в Ереване, сообщает Shamshyan.com.
В здании суда административных округов Ачапняк и Давташен суда общей юрисдикции Еревана, судья Размик Марикян после закрытого судебного заседания удалился в совещательную комнату для принятия решения, а после выхода из совещательной комнаты отклонил ходатайство об аресте, оставив решение следователя без изменений.
Арам Навасардян отпущен под подписку о невыезде.
Напомним, 26 апреля на перекрестке улиц Пароняна и Лео в Ереване автомобиль дорожной полиции, сопровождавший кортеж премьер-министра, совершил наезд на Сону Мнацаканян, после чего ни одна из машин кортежа не остановилась. Сона Мнацаканян была беременна.