Շարժումը կասեցրել է հայկական կողմի՝ նշաձող իջեցնելու գործընթացը, դա ակնհայտ է, Ֆրանսիայի հրապարակում հայտարարեց ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը՝ ամփոփելով «Դիմադրության» շարժման՝ այս օրերին իրականացրած գործողությունների ընթացքը։
«Շարժումը ստեղծել է իրական քաղաքական ճգնաժամ, այդ թվում նաև մեր միջազգային գործընկերների համար առնվազն այս պահին ակնհայտ է դառնում Նիկոլ Փաշինյանի լեգիտիմության հարցը», - ասաց Սաղաթելյանը։
Նա նշեց՝ շարժումն ապացուցել է, որ հայ ժողովուրդը չի ընդունելու իրեն պարտադրված որևէ զիջում և Նիկոլ Փաշինյանը չունի մանդատ՝ երկիրը նոր զիջումների տանելու։
«Շարժումն ակնհայտ է դարձրել, որ կա հանրային ձևակերպված պահանջ այս իշխանությունների հեռացման համար», - ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։

Движению удалось пресечь процесс снижения планки в вопросе Арцаха с армянской стороны, это очевидный факт, заявил сегодня в ходе пресс-конференции на площади Франции вице-спикер парламента, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян, подводя итоги проводимых Движением сопротивления акций гражданского неповиновения с требованием отставки властей.
«Движение создало реальный политический кризис и, в том числе, для наших международных партнеров, как минимум, на данный момент становится очевидным вопрос легитимности Никола Пашиняна», - сказал Ишхан Сагателян.
Он отметил, что движение доказало, что армянский народ не примет какую-либо навязанную ему уступку и у Никола Пашиняна нет мандата вести страну к новым уступкам.
«Движение сделало очевидным, что есть сформулированное общественное требование для отстранения этой власти», - сказал Ишхан Сагателян.