Այս իշխանությունները քանդել են մեր անվտանգային համակարգը, մենք չունենք այլևս անվտանգային համակարգ, Ֆրանսիայի հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
Արտագաղթը, ներդրումների բացակայությունը, տնտեսական անկումը ևս, ինչպես նշեց Արթուր Վանեցյանը, անվտանգային երկարաժամկետ երաշխիքների բացակայությամբ են պայմանավորված։
«Սրանք միայն պարտվողական քաղաքականություն են առաջ տանում։ Սրանք մարդկանց հոգեբանորեն ճնշում են՝ ասելով՝ եթե մենք գնանք, լինելու է պատերազմ։ Սու՛տ են ասում․ պատերազմն իրենք են բերել, և իրենք էլ հիմա ձեզ պատերազմով վախեցնելով՝ կառչած են մնում իրենց աթոռներից»,- ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Այս իշխանություններն արժանի չեն Հայաստանին ու Արցախին, Արցախն ու Հայաստանն էլ արժանի չեն նրան, որ այսպիսի իշխանություններ ունենան, նշեց ընդդիմադիր գործիչը։
«Այս իշխանությունն առնետի պես կրծել է մեր անցյալը, ներկան և փորձում է կրծել մեր ապագան։ Մենք թույլ չենք տալու, որ նրանք մեր երկիրը տանեն վերջնական կործանման։ Բոլորս միասնական, մի բռունցք դարձած, պայքարելու ենք մինչև վերջ, այս իշխանություններին հեռացնելու ենք և ունենալու ենք առանց Նիկոլ Հայաստան»,- հայտարարեց Արթուր Վանեցյանը։

Эти власти разрушили нашу систему безопасности, у нас нет больше системы безопасности, заявил сегодня в ходе митинга председатель партии «Родина», руководитель фракции «Честь имею» Артур Ванецян.
Артур Ванецян отметил, что миграция, отсутствие инвестиций, экономический спад – обусловлены отсутствием долгосрочных гарантий безопасности.
«Эти власти продвигают вперед только пораженческую политику. Они психологически подавляют людей, говоря: если мы уйдем, будет война. Они врут: это они принесли войну, а сейчас они цепляются за свои кресла, пугая вас новой войной», - сказал Артур Ванецян.
Оппозиционный деятель отметил, что эти власти недостойны Армении и Арцаха, Армения и Арцах не достойны того, чтобы иметь подобные власти.
«Эти власти как крысы разгрызли наше прошлое, настоящее и пытаются разгрызть наше будущее. Мы не позволим им повести нашу страну к окончательной гибели. Мы все, став единым кулаком, будем бороться до конца, отстраним эту власть и будем иметь Армению без Никола», - заявил Артур Ванецян.