Արդեն մի քանի օր է, ինչ թրքահպատակ օկուպացիոն ռեժիմի դեմ պայքարը մտել է նյարդերի պայքարի փուլ, որտեղ շատ կարևոր է, թե ում նյարդերն առաջինը տեղի կտան, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Արթուր Ղազինյանը։
«Ընդդիմության երեկվա հուժկու երթը անհանգիստ և բուռն գիշեր է ապահովել հայրենիքի դավաճանի համար: Իսկ եթե հաշվի առնենք այն հանգամանքը, որ «նիկոլ մարդասպան», կամ «նիկոլ դավաճան» գոռացող տասնյակ հազարավոր Հայ մարդկանց ձայնը հասել է Մոսկվա, ապա կարելի է վստահաբար պնդել, որ կառավարական ամառանոցում անցած գիշեր աննախադեպ «ուրախ է» եղել:
Դավաճանի Մոսկվա այցին զուգահեռ այսօր առավոտյան նկատվեց ոստիկանության «կարմիր գլխարկների» անբնական վարքագիծ. գազազած հարձակվում էին հայկական եռագույնով մեքենաների վրա ու ապօրինի կերպով բերման ենթարկում որևէ օրենք չխախտած վարորդներին:

Уже несколько дней как борьба против турецкоподданного оккупационного режима вступила в фазу «войны нервов», где очень важно, чьи нервы сдадут первыми, написал на своей странице в Facebook депутат фракции «Армения» Артур Казинян.
«Вчерашнее мощное шествие оппозиции обеспечило предателю Родины беспокойную, бурную ночь. А если учесть тот факт, что до Москвы дошли голоса десятков тысяч армян, скандирующие "Никол – убийца!" и "Никол – предатель!", то можно с уверенностью утверждать, что минувшая ночь на правительственной даче была беспрецедентно "веселой".
Параллельно с визитом предателя в Москву сегодня утром наблюдалось неестественное поведение "красных беретов" полиции. Они разъяренно нападали на автомобили с армянским триколором и незаконно задерживали водителей, не нарушивших какой-либо закон.