ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Արամ Վարդևանյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն անդրադարձավ «Դիմադրություն» շարժման անդամների ավտոերթերի ընթացքում ոստիկանության իրականացրած գործողություններին՝ նշելով, թե դրանք աղերս չեն ունեցել իրավաչափության և օրինականության հետ։
Պատգամավորն ասաց, որ ապօրինություն իրականացրած բոլոր ոստիկանները պատասխանատվության են ենթարկվելու։
«Այն հատվածում, որտեղ ոստիկանական ապօրինությունները տեղի են ունեցել, մեր հայրենակիցներից մի քանիսն ահազանգել են 1-02 հեռախոսահամարին, տեղեկացրել են, որ մեքենաների վրա կան վնասվածքներ, վնաս է պատճառվել գույքին, որը նախկինում չի եղել, մեքենայից անհետացած գույք է եղել, գումարային անհետացումներ, հափշտակություններ, այդ ամենի համար ևս ոստիկանները թող պատրաստ լինեն պատասխանատվության ենթարկվելու», - ասաց Վարդևանյանը։
Նա նշեց, թե իր գործընկերների կողմից հաղորդումներ են ներկայացվել գլխավոր դատախազին՝ ոստիկանների գործողություններին գնահատական տալու համար։

Действия полиции в ходе сегодняшнего автопробега членов Движения сопротивления не имеют ничего общего с правомерностью и законностью, заявил сегодня в ходе пресс-конференции на площади Франции депутат парламента от фракции «Армения» Арам Вардеванян.
Депутат отметил, что все допустившие беззаконие полицейские будут привлечены к ответственности.
«На том участке, где произошли беззакония полиции, несколько наших соотечественников позвонили по номеру 1-02 и сообщили, что машины повреждены, причинен вред имуществу, которого раньше не было, из машины пропали вещи, украдены деньги, совершены кражи. Пусть полицейские готовятся к тому, что за все это будут привлечены к ответственности», - сказал Вардеванян.
Он отметил, что его коллеги представили сообщения генеральному прокурору для дачи правовой оценки действиям полицейских.