Մայիսի 16-ին ոստիկանությունը ստացել է 2 միլիարդ 180 միլիոն դրամ պարգևավճար ՝ մոտ 5 միլիոն դոլար, այսօր տեղի ունեցած հանարահավաքի ժամանակ ասաց ԱԺ փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը՝ հավելելով, որ պաշտոնական թիվ է հայտնում։
«Իսկ մայիսի 11-ին ստացել է ևս 700 միլոին դրամ պարգևավճար։ Մեկ շաբաթվա մեջ մոտ 3 միլիարդ դրամ՝ շուրջ 6.5 միլիոն դոլար, Նիկոլը ոստիկանությանը պարգևատրել է այս  ապօրինությունները գործելու համար»,- ասաց նա։
Իշխան Սաղաթելյանը շեշտեց՝ շուրջ 6.5 միլիոն դոլարն ուղղվել է ոչ թե մեր երկրի սահմանները, այլ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը պաշտպանելու համար։

Полиция получила 16 мая премии на 2 млрд. 180 млн. драмов, около 6 млн. долларов, заявил сегодня в ходе митинга на площади Франции вице-спикер парламента Армении, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян, добавив, что сообщает официальную цифру.
«А 11 мая получила еще 700 млн. драмов премиальных. В течение недели около 3 млрд. драмов, порядка 6.5 млн. долларов. Никол наградил премиями полицию за совершенные ими незаконные действия», - сказал он.
Ишхан Сагателян подчеркнул, что около 6.5 млн. долларов были направлены не на безопасность наших границ, а на защиту власти Никола Пашиняна.
«Поэтому как можно скорее, минутой раньше Никол и все его прислужники должны уйти!» - сказал Ишхан Сагателян.