Ուկրաինայում զոհվել է Ռուստամ Մուրադովի զարմիկը
Ուկրաինայում զոհվել է Ռուսաստանի հերոս, Հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի զարմիկը, հայտնում է Baza տելեգրամ-ալիքը։
27-ամյա Սալման Սուլեյմանովը դասակի հրամանատար էր։ Սալմանը զոհվել է մարտերի ժամանակ։ Ինքը՝ գեներալ-լեյտենանտ Մուրադովը, Ուկրաինայում վիրավորվելուց հետո, այդ պահին հիվանդանոցում էր։ Երբ նրան հայտնել են զարմիկի մահվան մասին, Մուրադովը խնդրել է գոնե մեկ ոսկոր գտնել, որպեսզի կարողանան հուղարկավորել։
Ըստ Baza-ի աղբյուրի՝ Սալմանի աճյունը տուն է բերվել Դաղստան՝ Դերբենտի շրջան։ Գեներալը հուղարկավորության համար արձակուրդ է վերցրել։
Ռուստամ Մուրադովը մինչև 2022 թվականի փետրվարը ղեկավարել է Լեռնային Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ զորախումբը։

На Украине погиб племянник Героя России, замкомандующего войсками ЮВО генерал-лейтенанта Рустама Мурадова. Об этом сообщает телеграм-канал Baza.
27-летний Салман Сулейманов был командиром взвода. Салман погиб во время боевых действий. Сам генерал-лейтенант Мурадов в это время находился в госпитале после ранения, полученного на Украине. Когда ему сообщили про смерть племянника, Мурадов попросил найти хотя бы одну кость, чтобы можно было его похоронить.
По словам источника «Базы», в итоге останки Салмана привезли на родину в Дагестан, в Дербентский район. Генерал отпросился из госпиталя на похороны.
Рустам Мурадов до февраля 2022 г. командовал миротворческим контингентом России в Нагорном Карабахе.